Ramsay stále nevzdáva postup zo skupiny: Hrali sme lepšie, ako vyzerá výsledok!

Na snímke tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay (vpravo hore) a jeho asistent Vladimír Orságh (vľavo hore)Na snímke tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay (vpravo hore) a jeho asistent Vladimír Orságh (vľavo hore) Zdroj: TASR - Martin Baumann

KODAŇ - Slovenskí hokejisti si v utorňajšom treťom zápase na MS v Kodani pripísali premiérové víťazstvo. Rakúšanov zdolali 4:2 a so štyrmi bodmi priebežne poskočili na štvrtú priečku tabuľky kodanskej A-skupiny.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho síce inkasovali nešťastný gól po 93 sekundách, no o vyrovnanie sa postaral už v 5. minúte Marcel Haščák. V druhej tretine pridali ďalšie góly Tomáš Jurčo a Christián Jaroš. Rakúšania síce znížili, no v poslednej minúte upravil Michal Krištof na 4:2. Slováci majú pred sebou deň voľna a vo štvrtok ich o 16.15 h čakajú Francúzi. Rakúšania sa o deň skôr (20.15 h) stretnú so Švédmi.

"Hrali sme lepšie, ako vyzerá výsledok. V niektorých fázach nás súper zatlačil a vtedy nás podržal brankár Patrik Rybár i hráči v poli, ktorí sa poctivo vracali dozadu. V tretej tretine sme si to znovu skomplikovali, ale našťastie sme to udržali a zvíťazili sme. Musíme sa sústrediť na každý zápas. čakajú nás ešte štyri a môžeme postúpiť zo skupiny ďalej. V každom stretnutí veríme, že môžeme uspieť. Dôležité je, aby sme dobre korčuľovali a boli silní na puku. Kudrna a Hovorka hrali dobre, Hovorka výborne prihral Haščákovi na gól. Kudrna je veľký a silný hráč. Celá jeho formácia to potvrdila a robila to, čo sme od nej čakali," povedal po zápase tréner Slovenska Craig Ramsay.

Viac o téme: Slovensko Rakúsko Craig Ramsay MS v hokeji 2018
  • Zdroj: TASR, SITA