Neuerov štart na svetovom šampionáte v Rusku stále otázny: Toto si nedokáže predstaviť

Manuel Neuer
Manuel Neuer

MNÍCHOV - Brankár nemeckej futbalovej reprezentácie Manuel Neuer priznal, že si nie je istý svojou účasťou na tohtoročných majstrovstvách sveta v Rusku (14. júna - 15. júla). Tridsaťdvaročného rodáka z Gelsenkirchenu dlhé mesiace trápia problémy s nohou, pre ktoré vynechal väčšiu časť aktuálnej sezóny 2017/2018.

"Nemôžem na 100 % povedať, či si zahrám na MS," povedal Neuer. Ten vlani v septembri na tréningu utrpel vlásočnicovú zlomeninu kostičky v ľavej nohe. Následne absolvoval operáciu a podstúpil dlhodobú rekonvalescenciu. Pred niekoľkými týždňami sa zapojil do tréningového procesu a podľa predbežných plánov mal zasiahnuť do posledných ligových zápasov Bayernu Mníchov v tomto ročníku. V členku problematickej ľavej nohy majstra sveta z roku 2014 sa však objavil opuch a na niekoľko dní si musel dať od tréningu pauzu. Takto má čoraz menej šancí dostať sa do správneho zápasového rytmu. "Nedokážem si predstaviť, že pôjdem na šampionát bez zápasovej praxe," doplnil odchovanec Schalke 04 Gelsenkirchen.

Neuer má ešte možnosť predstaviť sa v štyroch dueloch - v poslednom kole I. bundesligy 2017/2018 proti Stuttgartu a vo finále Nemeckého pohára s Eintrachtom Frankfurt, príp. vo dvoch medzištátnych prípravných stretnutiach proti Rakúsku a Saudskej Arábii.


Tagy: Bayern Mníchov Nemecko Manuel Neuer

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Michael Probst

DISKUSIA