VIDEO Prezident Lukašenko má ďalší dôvod na hnev: Bielorusi znovu sklamali!

Bielorusko inkasuje gólBielorusko inkasuje gól Zdroj: IIHF

KODAŇ - Bielorusom nepomohla výmena trénera a podľahli aj vo svojom štvrtom vystúpení na 82. majstrovstvách sveta v hokeji v Dánsku. V stredajšom stretnutí podľahli Švajčiarom 2:5 v základnej A-skupine v Kodani. Neúspešnú premiéru na lavičke Bieloruska absolvoval ruský kouč Sergej Puškov, ktorý po nevydarenom vstupe do turnaja nahradil Dava Lewisa.

V stredu priebežne v prvej tretine aj viedli 2:1, Švajčiari, napriek krátkej pauze po utorňajšom večernom dueli s Českom (4:5 po predĺžení), potvrdili úlohu favorita a doviedli zápas do víťazného konca. V tabuľke "áčka" figurujú priebežne na tretej priečke, Bielorusi sú poslední.

Lepšie začali Švajčiari, ktorý sa dostali do vedenia už po 97 sekundách gólom Vermina. Dlho sa však netešili, Bielorusi ich zaskočili dvoma zásahmi - najprv vyrovnal Platt, druhý zásah pridal Pavlovič. Z ich strany to však napokon bolo všetko a ešte do prestávky inkasovali z hokejky hráča NHL Andrighetta. Favorizovaní Švajčiari sa dostali opäť "na koňa" v závere druhej časti hry, druhý gól strelil Vermin. V tretej tretine Helvéti definitívne potvrdili svoju prevahu gólmi Corviho a Meiera.

A-skupina (Kodaň):
Švajčiarsko - Bielorusko 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)

Góly: 2. Vermin (Niederreiter, Untersander), 19. Andrighetto (Meier), 40. Vermin (Meier, Diaz), 43. Corvi (Diaz), 47. Meier (Andrighetto, Diaz) - 6. Platt (Linglet, Djukov), 11. Pavlovič (Kovyrišin, Materuchin). Rozhodovali: Ohlund (Švéd.), Rantala (Fín.) – Davis (USA), Otmachov (Rus.),  vylúčení na 2 min: 4:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5445 divákov.

Švajčiarsko: Berra - Müller, Diaz, Untersander, Kukan, Fora, Frick, Riat, Genazzi - Moser, Corvi, Niederreiter – Meier, Vermin, Andrighetto - Scherwey, Haas, Hofmann - Baltisberger, Schäppi, Rod.

Bielorusko: Karnauchov - Vorobej, Denisov, Djukov, Korobov, Chenkel, Lisovec, Demkov, Falkovski - Platt, Šaraganovič, Linglett - Materuchin, Kovyrišin, Pavlovič - Gavrus, Razvadovskij, Kisly - Levša, Kitarov, Drozd

Vladimír Denisov, obranca Bieloruska: "Neviem, čo mám na to povedať. Hrali sme dobre zo začiatku, dali sme gól na 1:1 a potom aj druhý, ale opäť sme stratili koncentráciu. Boli sme príliš často vylučovaní."

Raphael Diaz, obranca Švajčiarska: "Pomalšie sme sa rozbiehali, lebo sme mali v nohách ťažký zápas zo včera. Ale postupne sme sa dostali do hry, v druhej a tretej tretine to už bolo lepšie. Pre Švajčiarsko je toto veľké víťazstvo."

Viac o téme: Bielorusko Švajčiarsko MS v hokeji 2018