Barcelona je pripravená vykúpiť hviezdu Atlética: Sme už otrávení z ich prístupu!

Antoine Griezmann je hlavným kameňom úrazu
Antoine Griezmann je hlavným kameňom úrazu

MADRID - Francúzsky futbalový útočník Antione Griezmann je blízko prestupu z Atlética Madrid do FC Barcelona. Podľa španielskych médii už katalánsky veľkoklub oznámil madridskému rivalovi, že vykúpi 27-ročného útočníka z kontraktu. Griezmannova výstupná klauzula má hodnotu 100 miliónov eur. O jeho odchode zo španielskej metropoly sa špekulovalo už dlhšie dobu. Na verejnosť prenikli chýry o schôdzke prezidenta "blaugranas" Josého Mariu Bartomeua s hráčovým agentom, informoval web iDnes.cz.

Predstavitelia Atlética vyjadrili nespokojnosť s postupom Barcelony. "Z prístupu Barcelony sme už otrávený. Hovoriť o budúcnosti s hráčom, ktorý má platný kontrakt, navyše iba pár dní pred finále Európskej ligy, ukazuje na nedostatok rešpektu k nášmu klubu a jeho fanúšikom. Barcelone sme už pred niekoľkými mesiacmi povedali, že Griezmann nie je na predaj a nebudeme o tom s nimi ani vyjednávať. Dal som Bartomeuovi najavo, že jeho správanie ohrozuje integritu súťaže, pretože sme s nimi bojovali o titul a oni medzitým naháňali jedného z najdôležitejších hráčov nášho mužstva," uviedol v stanovisku na oficiálnom webe výkonný riaditeľ madridského klubu Miguel Ángel Gil Marín.

Griezmann je hráčom Atlética od roku 2014, keď prišiel zo San Sebastiánu. Najlepší strelec minuloročných ME by mal patriť k najväčším hviezdam nadchádzajúceho svetového šampionátu v Rusku (14. júna - 15.júla).


Tagy: FC Barcelona Atlético Madrid Antione Griezmann

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
Koláž Športky

DISKUSIA