Na Slovensku nastane hokejová horúčka: Presne o rok privíta svetový šampionát

Maskot šampionátu 2011 Goooly
Maskot šampionátu 2011 Goooly

BRATISLAVA - Vo štvrtok 10. mája 2018 začne organizačný výbor odpočítavať rok do začiatku majstrovstiev sveta 2019 v hokeji, ktorých hostiteľom bude Slovensko. Hokejovú elitu privítajú rovnako ako v roku 2011 dve najväčšie slovenské mestá - Bratislava a Košice. Stane sa tak v termíne 10. - 26. mája 2019.

Už teraz je známe, že nováčikmi elitnej kategórie MS 2019 budú Veľká Británia a Taliansko. Detailné zloženie jednotlivých základných skupín bude známe po skončení šampionátu v Dánsku. Radosť z pridelenia majstrovstiev sveta Slovensku neskrýval ani dlhoročný kapitán národného tímu Miroslav Šatan. Svetový šampionát v roku 2011 zažil ako hráč, o rok bude pri tíme ako generálny manažér.


"Atmosféra bola vzrušujúca nielen pre hráčov, ale aj pre fanúšikov, ktorí prišli doslova z celého sveta. Na Slovensku nastala hokejová horúčka a som rád, že sme aj takto prezentovali našu krajinu vo svete,“ povedal bývalý kapitán národného tímu Miroslav Šatan v tlačovej správe organizátorov. Rovnako ako v roku 2011, aj tentoraz sa zápasy IIHF majstrovstiev sveta budú hrať na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu a v košickej Steel Aréne.


Tagy: Miroslav Šatan Slovensko MS v hokeji 2019

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA