VIDEO Najdlhší zápas v histórii AHL: Rozhodlo až piate predĺženie! Brankár mal 94 zákrokov

V AHL sa uskutočnil najdlhší zápas v histórii V AHL sa uskutočnil najdlhší zápas v histórii Zdroj: theahl.com

CHARLOTTE - V stredu sa uskutočnil v nižšej zámorskej AHL najdlhší zápas v 82-ročnej histórii súťaže, hokejisti hrali takmer dve a pol hodiny. Víťaza stretnutia 2. kola play-off Východnej konferencie medzi domácim tímom Charlotte Checkers a mužstvom Lehigh Valley Phantoms určilo až piate predĺženie.

O triumfe hostí rozhodol v 147. min Alex Krushelnyski. Až dosiaľ najdlhší duel sa odohral pred desiatimi rokmi, Philadelphia zdolala v apríli 2008 Albany zásahom v 143. min.

Brankár Lehigh Valley Alex Lyon sa prezentoval 94 úspešnými zákrokmi, čo je druhý najvyšší počet zásahov v rámci jedného súboja v histórii AHL. Jeho náprotivok Alex Nedeljkovic zastavil 51 z 53 striel. Tím Lehigh Valley sa víťazstvom priblížil k postupu do ďalšieho kola, v sérii vedie 3:1 a od finále Východnej konferencie ho delí jediný triumf.

Viac o téme: AHL Lehigh Valley Phantoms Charlotte Checkers