VIDEO Nagy strelil jeden z najkrajších gólov majstrovstiev: Radosť mu pokazili rozhodcovia

Slovenský útočník Ladislav Nagy a francúzsky brankár Florian HardySlovenský útočník Ladislav Nagy a francúzsky brankár Florian Hardy Zdroj: TASR - Martin Baumann

KODAŇ - Nesmierne blízko k svojmu prvému gólu na tohtoročných hokejových majstrovstvách sveta v Dánsku bol vo štvrtok útočník slovenskej reprezentácie Ladislav Nagy, radosť z presného zásahu v závere súboja proti Francúzom (3:1) v kodanskej A-skupine mu napokon vzal dodatočný verdikt rozhodcov.

Skúsený 38-ročný Košičan v predposlednej minúte tretej tretiny za stavu 2:1 v strednom pásme prevzal puk, ukážkovo prekonal brániaceho hráča a ideálnym blafákom aj gólmana Floriana Hardyho, kanadský tréner Francúzov Dave Henderson však požiadal o "challenge" a uspel - zásah odvolali pre milimetrový ofsajd Tomáša Jurča. "Nevedel som, že 'Jurky' tam trochu zbehol. Nevadí, hlavné sú tri body. Máme to vyrovnané, ja som 'Jurkymu' zobral puk, keď to chcel predtým dávať do prázdnej bránky," povedal Nagy s úsmevom pri mikrofóne RTVS.

V závere sa Francúzi snažili zmazať manko aj v šestici a bez gólmana, 30 sekúnd pred koncom dostali k dispozícii presilovku, no desať sekúnd pred sirénou ich o nádej obral zásah Michala Čajkovského do opustenej bránky. Slováci mali dobrý vstup, no vyťažili z neho iba gól Dávida Bondru v 6. min. V 23. min pridal druhý zásah SR Dávid Buc, no o desať minút Francúzi znížili gólom Valentina Claireauxa a Slovákom akoby prišli o ľahkosť. "Mohli sme vyhrať aj výraznejším výsledkom. Trochu sme si to skomplikovali, 50 minút sme hrali solídne, potom nás zatlačili. V prvej tretine sme mali veľa šancí, no nepremenili sme ich. Nepadá nám to tam, aj brankári sú vynikajúci. Musíme sa viac tlačiť do bránky," ponúkol recept Nagy..

Slovenskí reprezentanti majú po štyroch dueloch na konte sedem bodov a patrí im 4. miesto v tabuľke "áčka". V sobotu od 12.15 h nastúpia proti Švédom, v pondelok budú čeliť Rusom a v utorok Bielorusom, zhodne od 16.15 h.

Viac o téme: Slovensko Francúzsko MS v hokeji 2018