Čechov potiahli za víťazstvom zámorské posily z Bostonu: Hlasy po triumfe nad Ruskom

Momentka zo zápasu Česko - Rusko
Momentka zo zápasu Česko - Rusko

KODAŇ - Hokejisti Česka triumfovali vo štvrtkovom šlágri kodanskej A-skupiny MS nad Ruskom 4:3 po predĺžení. V drese Česka po prvý raz na šampionáte nastúpili zámorské posily z Bostonu Bruins Davidovia Pastrňák a Krejčí. Pastrňák zaznamenal dva presné zásahy a rozhodol v predĺžení gólom spoza bránkovej čiary po odraze puku od nohy súpera za čiaru.

Hlasy po zápase:

David Pastrňák, útočník ČR: "Poraziť Rusko je vždy niečo navyše. Tieto zápasy majú nádych. Dnes sa nám darilo, bol som prekvapený, že som sa cítil dobre. Chceli sme hrať až neskôr, ale spolu s Davidom Krejčím sme si povedali, že to nebude o nič lepšie. Vyhrali sme zaslúžene."

Pavel Bučnevič, útočník Ruska: "Bol to pre nás prvý ostrý test na MS, zápas bol od tých predošlých odlišný. Musíme si ho pozrieť na videu a odstrániť chyby, ktorých sme sa dopustili."

David Krejčí, útočník ČR: "Dali sme si (s Davidom Pastrňákom) dve hodiny spánku a cítili sa večer oveľa lepšie ako po prílete.. Zápas nebol jednoduchý, ale na ľade sa zabudne na únavu a myslí len na pomoc tímu. Niekedy sa stane, že jedna lajna vyhrá gólovo zápas, ale všetky štyri boli vynikajúce a gólman tiež chytal veľmi dobre."

Pavel Dacjuk, útočník Ruska: "Obaja hráči z Bostonu hrali veľmi dobre, bolo vidieť, že sú nadšení, že prišli do Dánska. Zápas bol veľmi dobrý, ale na druhú stranu oba tímy urobili veľa chýb. Z porážky sme sklamaní, ale máme čas ju odčiniť,"


Tagy: Rusko Česko MS v hokeji 2018

Zdroj:
ČTK, TASR
Foto:
SITA/AP/Lars Moeller

DISKUSIA