České posily proti Rusom zabudli na únavu: Rešpekt a uznanie pre Krejčího a Pastrňáka

David Pastrňák a David Krejčí
David Pastrňák a David Krejčí

KODAŇ - S časovým posunom a s minimom spánku a napriek tomu hokejová paráda na český spôsob. David Krejčí 1+3, David Pastrňák 2+1 a Česko - Rusko 4:3 po predĺžení. Bostonská úderka ihneď po príchode z play-off NHL na majstrovstvá sveta do Kodane zamierila do Royal Areny a tam rozhodla zápas nad jedným z favoritov na zisk zlatých medailí. Z parádnej spolupráce D+D profitoval aj tretí člen nového elitného útoku Dmitrij Jaškn, ktorý sa blysol gólom a asistenciou.

"Dávidovia, ste trieda! Hrá sa s vami tak ľahko," zložil poklonu svojím novým spoluhráčom Dmitrij Jaškin, cituje ho web idnes.cz. "Mali sme dva varianty, koho dať k dvojici z Bostonu. Zvolili sme Dmitrija a evidentne správne. Určite budú spolu pokračovať," rád skonštatoval kormidelník českého tímu Josef Jandač.

Rusi mali pred zápasom s Českom 9 bodov z 3 zápasov a impozantné skóre 20:0. Prvý vážnejší test na šampionáte však nezvládli podľa predstáv. Česi boli napriek rýchlo inkasovanému gólu najmä v prvej tretine a neskôr aj v predĺžení lepší ako ich súper a zvíťazili zaslúžene. "Dávidovia sa na ľade veľa rozprávajú a vďaka tomu vieme, čo máme robiť. Je to skvelé, keď sa takto komunikuje. Predviedli sme zrejme najlepší výkon na turnaji. Dostávali sme sa do šancí a ubránili ruské presilovky. To boli hlavné atribúty úspechu," pripomenul Jaškin. "Počas zápasu človek zabudne na únavu a rieši len to ako pomôcť spoluhráčom. Niekedy to tak vyjde, že jeden útok gólmi rozhodne zápas. Uznanie však patrí všetkým na ľade. Výborne sme hrali v oslabení a dobrý bol aj brankár," citujú Davida Krejčího české internetové portály. "Cítim sa prekvapujúco dobre, ale leje sa zo mňa poriadne," krátko skonštatoval David Pastrňák.

Tréner Jandač si všimol, že dvojica D+D svojím parádnym výkonom strhla celé mužstvo. "Išli do toho priamo z lietadla, preto si zaslúžia rešpekt, ako zápas zvládli.Cítili sme to tak, že s nimi vzrástla sila celého tímu." Ruský kouč Iľja Vorobiov uznanlivo podotkol: "Česi hrali rýchlo a silovo. Krejčí a Pastrňák pozdvihli celé mužstvo a sú inšpirácia aj pre nás ako sa zlepšiť. My sme sa snažili reagovať a niečo zmeniť. Druhá a tretia tretina neboli zlé, ale nakoniec to nevyšlo."

Česi na šampionáte v Kodani stále nevyhrali zápas v riadnom hracom čase, ale aj tak majú 6 bodov za triumfy nad Slovenskom a Ruskom v predĺžení a Švajčiarskom po nájazdoch. V tabuľke síce českým hokejistom priebežne patrí nepostupová piata priečka bod za Slovákmi, ale pred sebou majú zápasy s Bielorusmi, Francúzmi a Rakúšanmi a to je iná výkonnostná kategória ako Švédi a Rusi, ktorí čakajú na Slovákov. "Sme radi, že sme proti Rusom získali bod naviac. Je pre nás veľmi dôležitý," dodal tréner Jandač.


Tagy: Česko David Krejčí David Pastrňák MS v hokeji 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter - Hokejový nároďák

DISKUSIA