VIDEO Obrovská tenisová senzácia: Antukový kráľ už rekordnú sériu v Madride nepredĺži!

Rafael Nadal v Madride prekvapivo dohralRafael Nadal v Madride prekvapivo dohral Zdroj: SITA/AP - Francisco Seco

MADRID - Po takmer roku našiel španielsky tenista Rafael Nadal premožiteľa na antuke. A opäť je ním Rakúšan Dominic Thiem. V piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Mutua Madrid Open v Madride najvyššie nasadený Nadal prehral s päťkou "pavúka" Thiemom za 117 minút 5:7, 3:6. V druhom sete Nadal trikrát prišiel o svoje podanie a Thiem využil druhý mečbal pri servise favorita.

Predtým naposledy Nadal prehral na antuke práve s Thiemom vo štvrťfinále turnaja v Ríme 2017, odvtedy uspel v 21 zápasoch a 50 setoch. Už prvé dejstvo 7:5 v prospech Thiema znamenalo prerušenie Nadalovej rekordnej série 50 víťazných setov na rovnakom povrchu. Predtým bol historickým lídrom legendárny Američan John McEnroe, ktorý uspel na tvrdom povrchu 49-krát v sérii v roku 1984.

Dominic Thiem a Rafael Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Francisco Seco

Sprievodným faktorom Nadalovej prehry je fakt, že v najbližšom vydaní rebríčka ATP už 31-ročný energický ľavák nebude figurovať na čele. Nahradí ho tam jeho večný rival Švajčiar Roger Federer, hoci rovnako ako vlani kompletne vynecháva antukovú časť sezóny.

Súperom Thiema v boji o finále bude juhoafrický tenista Kevin Anderson, ktorý sa prebojoval do semifinále dvojhry na turnaji ATP v Madride. V piatkovom štvrťfinále si ako nasadená šestka poradil so Srbom Dušanom Lajovičom po boji v troch setoch 7:6 (3), 3:6 a 6:3.

Kevin Anderson (6-JAR) - Dušan Lajovič (Srb.) 7:6 (3), 3:6, 6:3

Dominic Thiem (5-Rak.) - Rafael Nadal (1-Šp.) 7:5, 6:3

Viac o téme: Rafael Nadal Dominic Thiem ATP World Tour Masters 1000 Mutua Madrid Open