Slovensko malo Švédov na lopate: VIDEO obrovských tutoviek našich, ktoré mohli rozhodnúť!

Marek Ďaloga prekonáva švédskeho brankára Magnusa HellbergaMarek Ďaloga prekonáva švédskeho brankára Magnusa Hellberga Zdroj: TASR - Martin Baumann

KODAŇ - Slovenská hokejová reprezentácia sa v sobotu nezľakla favorizovaného výberu Švédska a na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku získala do tabuľky základnej A-skupiny ďalší senzačný bod po prehre 3:4 po predĺžení. V úvode súboja síce mali "tri korunky" výraznú prevahu, no po prvej tretine viedli iba 2:1. Neskôr mali aj dvojgólový náskok, ten však nezlomní Slováci dokázali zmazať presnými zásahmi Mareka Ďalogu a Ladislava Nagya. V predĺžení druhý bod pred obhajcov zlata vybojoval Mika Zibanejad.

Aj keď na krásny gól Jurča z 11. minúty zápasu dokázali favorizovaní Švédi dvomi zásahmi odpovedať ešte do prvej prestávky, naši chlapci sa nepoložili. Tri korunky s kádrom plným hviezd NHL nás v prvej tretine na strely prestrieľali 21:8, ale od druhej časti hry sa karta obrátila.

Na snímke švédsky brankár Galéria fotiek (13) Zdroj: TASR - Martin Baumann

Defenzívna druhá časť hry, v ktorej mierilo na obidve bránky spolu len jedenásť striel, nemala víťaza. Na gól De La Roseho na 3:1 pre Švédsko odpovedal v 37. minúte rrýchly Ďaloga, keď po asistencii Nagya skóroval pri našom vlastnom oslabení a definitívne posadil Slovensko na koňa.

V záverečnej tretine sme poriadne zaskočili severskú hokejovú veľmoc, keď Švédi na bránku Rybára vyslali za celých 20 minút len štyri strely, naopak Slovesko sa prezentovalo až jedenástimi. Našu dominanciu v poslednej časti riadneho hracieho času bohužiaľ gólovo potvrdil len Nagy, ktorý v 47. minúte vyrovnával na 3:3. Za nerozhodného stavu sme však ešte pred neúspešným predĺžením mali niekoľko vyložených tutoviek, ktoré doslova volali po góle s prívlastkom víťazný.

Bohužiaľ chýbala troška hokejového šťastia, štvrtý gól sa nám streliť napriek výraznej prevahe nepodarilo a v záverečnej minúte predĺženia o výhre obhajcov zlata rozhodol v presilovke Mika Zibanejad.

Viac o téme: Slovensko Švédsko MS v hokeji 2018
  • Zdroj: SITA, športky