Sagan, Kittel či Cavendish: Úvodná etapa Okolo Kalifornie sľubuje napínavý šprintérsky súboj

Peter Sagan a Mark Cavendish
Peter Sagan a Mark Cavendish

LONG BEACH - Úvodná etapa cyklistických pretekov Amgen Tour of California (Long Beach - Long Beach 134,5 km) na úplnej rovine ponúkne v nedeľu šprintérskym esám vrátane Petra Sagana skvelú možnosť predviesť svoje umenie.

Usporiadatelia na západnom pobreží USA sa môžu pochváliť asi najkvalitnejším poľom šprintérov za posledné roky. Pohľad na menoslov účastníkov predznamenáva urputný boj o etapový vavrín v Long Beach, ktoré je 30 km vzdialené od Lo Angeles. Medzi rýchlym osadenstvom pelotónu okrem slovenského lídra tímu Bora-Hansgrohe a víťaza 16 etáp v Kalifornii P. Sagana nechýbajú Nemec Marcel Kittel (Kaťuša-Alpecin), Brit Mark Cavendish (Dimension Data), Austrálčan Caleb Ewan (Mitchelton-Scott) či Kolumbijčan Fernando Gaviria (Quick-Step Floors). Do boja o prvé miesto bude chcieť prehovoriť aj úradujúci majster Európy a vicemajster sveta Nór Alexander Kristoff (UAE Team Emirates).

"Mám len dobré spomienky na preteky Okolo Kalifornie. A najmä na ročník, keď som sa stal celkovým víťazom. A čo sa týka Tour de France, to je ešte ďaleko. Tento rok sa tieto preteky začnú o čosi neskôr, čiže nastanú určité zmeny. Teraz sme však v Kalifornii a ideme súťažiť. To je vždy lepšie ako len trénovať," uviedol Peter Sagan, cituje jo portál Cyclingnews.

Preteky Okolo Kalifornie sa v priebehu posledných rokov stali skvelou možnosťou pre pretekárov pripraviť sa práve na Tour de France. Pre nemeckého šprintéra Marcela Kittela ide o tretiu účasť v Kalifornii, tentokrát sa tam predstaví vo farbách tímu Kaťuša-Alpecin. "V minulosti nebývalo súčasťou týchto pretekov toľko šprintérskych etáp. No tento rok vidím pre nás šprintérov viac príležitostí na úspech," uviedol 29-ročný Nemec na webe Velonews. Okrem úvodnej etapy budú môcť najrýchlejší jazdci pelotónu predviesť svoje umenie aj v 5. a záverečnej 7. etape.

Očakávania budú vysoké aj v prípade Brita Marca Cavendisha (Dimension Data). Na cesty sa 32-ročný Brit vážnejšie vracia až teraz po krkolomnom páde na marcovej klasike Miláno-San Remo, ktorý ho vyradil z pretekárskeho diania na viac ako mesiac. "Je náročné vrátiť sa po takom ťažkom páde," skonštatoval Cavendish a ďalej pokračoval: "Neprišiel som sem, aby som si pripísal symbolickú účasť. Prišiel som súťažiť, lebo iba to ma môže posunúť vopred."


Tagy: Peter Sagan Mark Cavendish Okolo Kalifornie

Zdroj:
SITA
Foto:
BORA-hansgrohe/Bettiniphoto

DISKUSIA