Sagan po treťom mieste: Bol som v dobrej forme, ale už som toho nebol schopný!

Peter Sagan
Peter Sagan

LONG BEACH - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil tretie miesto v úvodnej etape pretekov Okolo Kalifornie, ktorá mala štart aj cieľ v Long Beach (133 km). Jazdec tímu Bora-hansgrohe nestačil v záverečnom šprinte iba na Kolumbijčana Fernanda Gaviriu (Quick-Step Floors) a Austrálčana Caleba Ewana (Mitchelton-Scott). Druhý Slovák Juraj Sagan (Bora-hansgrohe) finišoval na 45. priečke.

Peter Sagan sa vo finiši predieral dopredu zo zadných pozícií, no popri Ewanovi nemal dostatok miesta, aby sa prebojoval až na špicu. "Úvodná etapa Okolo Kalifornie sa začala v normálnom tempe a finišovala veľmi rýchlym šprintom. Keď záverečný šprint odštartoval, ocitol som sa trochu vzadu a nebol som už schopný predbehnúť Ewana a Gaviriu. Boli rýchlejší a Gaviria si odniesol pekné víťazstvo," uviedol trojnásobný majster sveta. "Cítil som sa dnes v dobrej forme, nohy mi pracovali výborne, takže sa teším na ďalšie etapy. V pondelok nás čaká finiš na kopci Gibraltar Road, takže urobíme všetko pre to, aby sme pomohli Rafalovi Majkovi. Potom pôjdeme deň po dni," dodal pre web svojho tímu slovenský jazdec a víťaz 16 etáp na Okolo Kalifornie.


"Myslím si, že môžeme byť spokojní s tým, čo sme na úvod dosiahli," hodnotil štart podujatia Patxi Vila, športový riaditeľ tímu Bora-hansgrohe. "Bola to etapa stavaná pre šprintérov a vedeli sme, že to nebude jednoduché. V pelotóne je niekoľko najlepších šprintérov na svete, ktorí majú navyše silnú tímovú podporu, takže Petrovo tretie miesto v závese za dvomi lídrami je z tohto pohľadu pre nás dobrý štart. Peter prišiel do Kalifornie po dlhom a náročnom období klasík a sú to jeho prvé preteky po takmer mesačnej pauze. Tím pracoval vynikajúco, Rafal Majka mal z toho dobré pocity, takže sa tešíme na ďalšie etapy. Využijeme v nich každú príležitosť, ktorá sa nám naskytne."

"Náš tím bol perfektný. Kontroloval únik a dlho ma chránil na výhodnej pozícii pred začiatkom špurtu. Mal som silné nohy a nemohol si želať viac od prvej etapy. Vyhral som prvýkrát v živote v USA a to je veľká vec. Čerešnička na torte je žltý dres lídra pretekov, ktorý budem mať v pondelok na sebe,"
komentoval Fernando Gaviria v tlačovej správe tímu Quick-Step Floors.

 


Tagy: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Amgen Okolo Kalifornie

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
Bora-Hansgrohe; Video: Twitter

DISKUSIA