VIDEO Česká superstar vychválila slovenského útočníka: Má všetko, aby mohol hrať v NHL!

David Pastrňák a David Krejčí oslavujú gól
David Pastrňák a David Krejčí oslavujú gól

KODAŇ - Českí fanúšikovia môžu oslavovať. Už tak dosť silný tím posilnili dvaja elitní hráči z Bostonu Bruins. Jedným z nich je David Krejčí, ktorý si výbornú formu z play-off priniesol aj do reprezentácie. Vypadnutie na klubovej úrovni ho ešte mrzí, no teraz si chce chuť napraviť v reprezentačnom drese. V tíme Boston Bruins už dlhé roky pôsobí kapitán Zdeno Chára, no svoje miesto v zostave si hľadá aj Peter Cehlárik. 22-ročný žilinský rodák má podľa Krejčího pred sebou sľubnú budúcnosť.

"Vypadnutie s Bostonom ešte neprebolelo, ale chceli sme posilniť reprezentáciu a niečo tu dosiahnuť. Bolí to, pretože sme mali tím aby sme prešli ďaleko. Teraz sa už ale sústredím na reprezentáciu. Keď sa skončia MS v hokeji 2018 a budem v TV sledovať finále NHL, tak to bude veľmi mrzieť," povedal Krejčí, ktorý okamžite po eliminovaní Bruins v play-off s Tampou Bay Lightning (1:4 na zápasy) skočil do lietadla a utekal pomôcť svojej vlasti.

Boston patrí dlhodobo k elitným klubom s tými najvyššími ambíciami. Je teda jasné, že zostava je prešpikovaná samými hviezdami. Presadiť sa v tak silnej konkurencii nie je vôbec ľahké. Peter Cehlárik už svoju šancu dostal, no pribrzdili ho zranenia. Talent však rozhodne má a podľa Krejčího je iba otázkou času, kedy naplno prerazí: "Je to dobrý hráč, tento rok urobil veľký krok dopredu. Zapracoval na korčuľovaní, je silný, technický, má dobré držanie puku a kvalitnú strelu. Má pred sebou dobrú budúcnosť. Má všetko, aby mohol hrať NHL. Niekedy to ale vyjde hneď a niekedy je treba počkať si."


Tagy: Česko David Krejčí MS v hokeji 2018

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
SITA/Lars Moeller/Ritzau Scanpix via AP; Video: Športky

DISKUSIA