Hororový scenár pre najlepší výber všetkých čias: Osem hráčov z NHL a nemusia postúpiť!

Hokejisti Švajčiarska
Hokejisti Švajčiarska

KODAŇ - Osem hráčov z NHL a k tomu solídna defenzívna aj ofenzívna sila z domácej súťaže zdobí Švajčiarov na majstrovstvách sveta v hokeji v Dánsku. Napriek tomu sa môže stať, že hokejisti s helvétskym krížom na hrudi nepostúpia do štvrťfinále. Aktuálne majú v tabuľke A-skupiny bod k dobru pred Slovákmi, ale už len jeden zápas proti Francúzom.

Ich slovenskí súperi budú v základnej skupinovej v hre ešte dvakrát, v pondelok vyzvú olympijských víťazov Rusov a v nedeľu už istých zostupujúcich - Bielorusov. Z uvedeného je zrejmé, že ak slovenskí hokejisti zdolajú Rusov, švajčiarske postupové šance sa znížia na minimum. Proti Francúzom nastúpia v utorok od 12.15 h, Slováci budú hrať s Bielorusmi po 16.15 h.

"Proti Rusom aj Švédom sme hrali dobre, ale nebodovali sme. Čiže je jasné, že sa budeme musieť spoľahnúť na cudziu pomoc. Rusi sú skvelí, Slovákov môžu ľahko zdolať, samozrejme, musia chcieť. O všetkom ďalšom je zbytočné polemizovať. Najprv musia vyhrať Rusi a ja verím, že to zvládnu," uviedol podľa webu 20min.ch švajčiarsky útočník Davosu Enzo Corbi. Názor na túto tému pridal aj 6-bodový útočník Sven Andrighetto z Colorada v NHL. "Musíme sa koncentrovať len sami na seba, iné zápasy už neovplyvníme. Ak budeme svoju myseľ rozptyľovať tým, čo sa môže a nemôže stať, len sa zbytočne oberieme o energiu," povedal Andrighetto.

Švajčiarske médiá píšu, že najlepší švajčiarsky výber histórie sa nemusí dostať do štvrťfinále. Portál 20min.ch použil titulok "Hororový scenár pre najlepší výber všetkých čias" a v článku rozoberá, že mužstvo s hráčmi ako Reto Berra (Anaheim), Mirco Müller (New Jersey), Dean Kukan (Columbus), Nino Niederreiter (Minnesota), Sven Andrighetto (Colorado) a teraz už aj Timo Meier (San Jose), Roman Josi a Kevin Fiala (obaja Nashville) môže zostať pred bránami štvrťfinále. Stačí ak Rusi v pondelok podvečer nepodajú plnohodnotný výkon proti Slovákom a tí potom zabodujú aj proti Bielorusom.

"Verím, že pondelok napokon dopadne pre nás dobre. Musíme si sadnúť na tribúnu v ruských dresoch a dúfať, že nad Slovákmi zvíťazia. V opačnom prípade budeme hotoví," významne podotkol tréner Švajčiarov Patrick Fischer.


Tagy: Švajčiarsko MS v hokeji 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
IIHF

DISKUSIA