Anisimova zasiahla smutná správa: Je to veľká strata, Hossa je neuveriteľný hráč!

Arťom Anisimov sa snaží streliť gól
Arťom Anisimov sa snaží streliť gól

KODAŇ - Rusko má vo svojom tíme viacero veľkých hviezd. Medzi tie najväčšie patrí center druhej formácie Arťom Anisimov. Kariéru síce začal v Rusku, no rýchlo sa presunul do zámoria, kde momentálne oblieka dres Chicaga Blackhawks. Zahral si aj po boku slovenskej legendy Mariána Hossu.

Chicago patrí medzi absolútnu špičku, no v prebiehajúcej sezóne sa mu nepodarilo dostať do play-off, čo bol pre mnohých obrovský šok. "V tejto sezóne sme nehrali najlepšie. Musíme prísť na to, ako veci zlepšiť. Máme skvelú zostavu, takže musíme hrať lepšie," zhodnotil Anisimov sezónu na klubovej úrovni. Chicago sa nemohlo spoľahnúť na fantastického Mariána Hossu, ktorý nie je len schopný útočník, no zodpovedne si plní aj defenzívne povinnosti. Bojuje o každý puk a keď ho má na čepeli hokejky, je ho náročné odzbrojiť. "Je to veľká strata pre celý tím. Hossa je neuveriteľný hráč," povedal Anisimov na adresu absencie Hossu. Ten si už zrejme v NHL nikdy nezahrá.

Aj keď sa to zdá byť nemožné, aj 39-ročný hráč môže byť ústrednou postavou reprezentácie. Reč je o slávnom Pavlovi Dacjukovi. Talentovaný center rozdáva puky v prvej ruskej formácii. 15 rokov obliekal dres Detroitu Red Wings a následne sa presunul do domácej súťaže KHL, kde oblieka dres popredného klubu SKA Petrohrad. Aj Rusi teda majú svojho Jágra, ktorý vekom nestarne ale zreje ako víno.  "Je to šialené. Stále hrá na vysokej úrovni. Prekvapuje ma, ako tvrdo maká na ľade. Je to skvelá ukážka hráča, z ktorého si môžeme brať všetci príklad," povedal na adresu svojho krajana Anisimov pre Športky.


Tagy: Rusko Arťom Anisimov MS v hokeji 2018

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
SITA/Lars Moeller/Ritzau Scanpix via AP

DISKUSIA