Hamšík medzi najväčšími legendami Neapola: Slová kapitána po jubilejnom päťstom zápase

Marek Hamšík
Marek Hamšík

NEAPOL - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík odohral v nedeľu proti Sampdorii Janov (2:0) svoje jubilejné 500. stretnutie za SSC Neapol. Pekný míľnik dosiahol po viac ako 10 rokoch pôsobenia v Neapole, do kádra "Partenopei" prestúpil v lete 2007 z Brescie.

"Veľmi dobre si pamätám na môj prvý súťažný duel za Neapol. Bolo to v auguste 2007, nastúpil som v základnej zostave SSC v zápase Talianskeho pohára proti Cesene. Vyhrali sme 4:0, odohral som celý zápas a dal som aj gól. Vtedy ma ani nenapadlo, že raz absolvujem až 500 súťažných stretnutí," povedal Hamšík pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

"Je to len síce štatistika a číslo, no som veľmi šťastný, že som mohol nastúpiť až päťstokrát za môj milovaný Neapol. Veľmi si to vážim," dodal 30-ročný stredopoliar.

Kapitán futbalistov SSC Neapol sa vypracoval na klubovú legendu, tento rok sa stal i historicky najlepším strelcom, keď sa dostal pred vynikajúceho Argentínčana Diega Armanda Maradonu. Päťdesiatsedemročný Maradona sa v drese "Partenopei" strelecky presadil 115-krát, Hamšík má na konte v tíme z mesta na pobreží Tyrrhenského mora už 120 gólov.


Tagy: Marek Hamšík SSC Neapol

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA