VIDEO Slováci prahnú po postupe, Česi mieria vyššie: Keď nie je medaila, tak je to neúspech!

David Krejčí
David Krejčí

KODAŇ - Slovenský a český hokej patrili kedysi k tomu najlepšiemu, čo svet ponúkal. Teraz to už platí iba spolovice. Zatiaľ čo slovenský tím robí všetko pre to, aby sa pretlačil medzi najlepšiu štvorku, sebavedomí Česi majú medailové ambície. Aj keď Slovákom na šampionáte nemožno nič vyčítať, pretože sa hráči maximálne snažia a podávajú bojovné výkony, Česi sú predsa len niekde inde a s početnými posilami zo zámoria majú nárok pomýšľať na najvyššie priečky. Ostatne to dokázali aj triumfom nad silným Ruskom.

"Vypadnutie s Bostonom ešte neprebolelo, ale chceli sme posilniť reprezentáciu a niečo tu dosiahnuť. Bolí to, pretože sme mali tím aby sme prešli ďaleko. Teraz sa už ale sústredím na reprezentáciu. Keď sa skončia MS v hokeji 2018 a budem v TV sledovať finále NHL, tak to bude veľmi mrzieť," povedal David Krejčí, ktorý sa ihneď po vyradení Bostonu Bruis 1:4 na zápasy proti Tampe Bay Lightning zbalil a letel do Dánska pomôcť Česku. Športkám prezradil, že časový posun mu uškodil, no postupne sa s touto nepríjemnosťou snaží vyrovnať: "Ten časový posun robil problémy. Pár dní to trvá. Postupne sa to zlepšuje."

Česi ešte pred príchodom Davida Pastrňáka a Davida Krejčího hlásilo, že má medailové ambície. Káder je silný a dobre vyskladaný. S dvomi veľkými útočnými vzpruhami dokážu Česi skutočne konkurovať každému tímu. Presvedčili sa o tom aj Rusi, ktorí prehrali 3:4 po predĺžení. Prvý gól strelil Krejčí a posledný v predĺžení Pastrňák. "Vždy, keď ideme na majstrovstvá, tak ideme pre medailu. Keď nie je medaila, tak je to neúspech. To sa nemení. Znovu sme tu aby sme získali medailu," povedal Krejčí pre Športky.


Tagy: Česko David Krejčí MS v hokeji 2018

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
športky; Video: Športky

DISKUSIA