VIDEO Trpký koniec ázijského nováčika: Na záver nestrelil ani gól a lúči sa s A-kategóriou

Radosť Nórov po presilovkovom zásahu Radosť Nórov po presilovkovom zásahu Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

HERNING - Hokejisti nórskej reprezentácie zvíťazili nad hráčmi Kórejskej republiky 3:0 v pondelňajšom stretnutí v Herningu v rámci základnej B-skupiny na 82. majstrovstvách sveta. Nóri si pripísali druhý triumf na tohtoročnom svetovom šampionáte a zachránili sa v elitnej divízii MS. Hráči Kórejskej republiky nedokázali na MS 2018 získať ani bod a po Bielorusku sa stali druhým zostupujúcim tímom do A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta.

Skóre stretnutia otvoril v 14. min Tobias Lindström. Nóri poistili svoj triumf v III. tretine, keď sa presadili Thomas Valkvae Olsen a Jonas Holös. Oba tímy odohrali svoj posledný zápas na tohtoročných MS, Nóri získali v siedmich stretnutiach šesť bodov, okrem duelu s Kórejčanmi bodovali aj v meraní síl s Nemeckom (víťazstvo 5:4 po samostatných nájazdoch) a Lotyšskom (prehra 2:3 po predĺžení).

Nováčik elitnej kategórie MS, výber Kórejskej republiky, neuspel v žiadnom zo svojich siedmich zápasov a bez bodového zisku vypadol z elitnej kategórie MS. Kórejčania prehrali niektoré duely rozdielom triedy, napríklad 0:10 s Kanadou či 1:13 s USA.

MS 2018 hokejistov - B-skupina (Herning/Dán.) - pondelok:

Kórejská republika - Nórsko 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 14. T. Lindström (M. Olimb, Espeland), 47. Valkvae Olsen (Bastiansen, Espeland), 51. Holös (K. A. Olimb, S. Thoresen)
Vylúčení: 6:1 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iverson (Kan.), Kaukokari (Fín.) - Goľak (Biel.), McCrank (Kan.), 3330 divákov

Viac o téme: Nórsko Južná Kórea MS v hokeji 2018
  • Zdroj: športky