České trápenie na záver základnej skupiny: Rakúsko hrýzlo do úplného konca!

David Pastrňák a David KrejčíDavid Pastrňák a David Krejčí Zdroj: SITA/Lars Moeller/Ritzau Scanpix via AP

KODAŇ - Hokejisti Česka zvíťazili v pondelkovom dueli na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku v rámci kodanskej A-skupiny nad Rakúskom tesne 4:3. Pre Česko aj Rakúsko bol pondelkový vzájomný zápas posledným v A-skupine. Kým Česi skončili na postupovom treťom mieste, Rakúšanom patrí predposledná siedma pozícia a istota záchrany v elitnej kategórii MS.

Česi sa dostali do vedenia už po 31 sekundách a prvej šanci, po rýchlej kombinácii sa presadil Tomáš Hyka. Už o necelé dve minúty bolo 2:0, keď Filip Chytil šikovne tečoval nahodený puk z hokejky Jakuba Krejčíka. V 18. min sa Rakúšanom podarilo streliť kontaktný gól, na konci akcie bol Konstantin Komarek.

V šiestej minúte druhej tretiny sa Česi znovu dostali do dvojgólového vedenia po rýchlej strele Dominika Kubalíka spomedzi kruhov. Rakúšania v úvode tretej časti nevyužili 100-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, čo sa im vypomstilo v 50. min - v početnej prevahe dal svoj druhý gól Hyka. Potom previedol svoje umenie hráč Philadelphie v NHL Michael Raffl, ktorý dvoma gólmi v 51. a 58. min upravil na 3:4. Česi si však záver ustrážili a nepustili Rakúšanov k hre bez brankára..

Majstrovstvá sveta v hokeji 2018 - pondelok:

A-skupina (Kodaň/Dán.)
Česko - Rakúsko 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Góly: 1. Hyka (Kubalík, Šulák), 3. Chytil (Krejčík), 26. Kubalík (Hyka, Nečas), 50. Hyka (Faksa, Kubalík) - 18. Komarek (Hofer), 51. Raffl (Unterweger, Haudum), 58. Raffl (Komarek, Schumnig)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin (Rus.), Schukies (Nem.) - Jensen (Dán.), Otmachov, 3843 divákov

Viac o téme: Česko Rakúsko MS v hokeji 2018
  • Zdroj: športky, SITA