Francúzsky majster dlho neotáľal a rozhodol: Toto je meno nového kouča PSG!

Thomas Tuchel
Thomas Tuchel

PARÍŽ - Thomas Tuchel povedie najbližšie dve sezóny francúzsky futbalový klub Paríž St. Germain. Lavičku čerstvého majstra Ligue 1 a prevezme po Španielovi Unaiovi Emerym. Nemecký kouč bol rok bez práce, v máji 2017 po dvoch sezónach opustil Borussiu Dortmund. Parížania v tomto ročníku dosiahli tzv. "treble" - majstrovský titul a tiež triumfy v národnom i Ligovom pohári.

PSG už skôr avizovalo, že nepredĺži spoluprácu s Emerym. Štyridsaťšesťročný kouč prišiel do PSG v lete 2016 z FC Sevilla, nahradil Laurenta Blanca a podpísal vtedy dvojročný kontrakt; ten nepredĺžia.

Emery v rokoch 2014 - 2016 priviedol FC Sevilla k trom triumfom v sérii v Európskej lige, v Paríži sa mu však nedarilo podľa predstáv - v Ligue 1 sa vlani muselo jeho mužstvo skloniť pred majstrovským AS Monako a v Lige majstrov pod jeho vedením ani raz neprešlo cez osemfinále. V aktuálnom ročníku LM Paríž St. Germain v tej istej fáze nestačil na Real Madrid (vonku 1:3, doma 1:2), vlani po zbabranej odvete na FC Barcelona (4:0 doma, 1:6 vonku).


Tagy: Paríž Saint-Germain Thomas Tuchel

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Twitter/PSG_English

DISKUSIA