Kokaínová aféra ho definitívne pripraví o svetový šampionát: Kapitán Peru sa v Rusku nepredstaví

Peruánsky hráč Paolo Guerrero
Peruánsky hráč Paolo Guerrero

ŽENEVA - Kapitán futbalovej reprezentácie Peru Paolo Guerrero definitívne bude chýbať na majstrovstvách sveta v Rusku (14.6. - 15. 7.). Športový arbitrážny súd (CAS) mu uložil 14-mesačný trest zastavenia činnosti so spätnou platnosťou, ktorý vyprší koncom januára 2019.

Predchádzajúci šesťmesačný trest po jeho kokaínovej afére uplynul tento mesiac. "Ide o primeranú sankciu vzhľadom na stupeň hráčovho pochybenia," uvádza sa v stanovisku CAS.

Tridsaťštyriročný Guerrero mal byť kapitán Peru počas prvej účasti tejto juhoamerickej krajiny na MS od roku 1982. Historicky najlepšiemu strelcovi "Los Incas" (32 gólov) po októbrovom dueli kvalifikácie MS 2018 proti Argentíne (0:0) zistili v tele prítomnosť zakázanej substancie a začiatkom novembra ho suspendovali na 30 dní do doriešenia prípadu porušenia antidopingových pravidiel. Dopingový test preukázal užitie kokaínu. Denník El Comercio napísal, že Guerrero pravdepodobne vypil čaj kontaminovaný listami koky. Národnému tímu chýbal v úspešnej interkontinentálnej baráži proti Novému Zélandu.

"Rozhodcovský panel sa domnieva, že hráč musí niesť zodpovednosť za svoje pochybenie, hoci nebolo významnejšieho charakteru. Mal by urobiť všetko preto, aby sa v budúcnosti vyhol problémom tohto druhu," uvádza sa v ďalšej časti stanoviska CAS.


Tagy: Peru Paolo Guerrero

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA