Po tvrdej rane z vypadnutia prichádza ďalšia: Ohrozená je aj účasť na olympiáde!

Slovenskí hokejisti
Slovenskí hokejisti

KODAŇ - Slovenská hokejová reprezentácia piatykrát za sebou bude chýbať vo štvrťfinále majstrovstiev sveta. Rozhodlo o tom víťazstvo Švajčiarov nad Francúzmi (5:1) na MS 2018 v Dánsku. Zatiaľ naposledy boli Slováci v osmičke najlepších v roku 2013 na šampionáte vo Fínsku, ktoré turnaj organizovalo spolu so Švédskom.

Odvtedy sa do vyraďovacej časti na MS nedostali ani raz, čo sa podpísalo pod pokles Slovákov v rebríčku Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Bez ohľadu na výsledok utorkového popoludňajšieho súboja proti Bielorusom na MS 2018 v Dánsku bude patriť tímu SR v spomenutom hodnotení 10. miesto. Za deviatym Nórskom bude mať Slovensko stratu necelých 100 bodov, na ôsme Švajčiarsko už viac ako 200 bodov.

Uzávierka rebríčka v súvislosti s účasťou na ZOH 2022 sa uskutoční po budúcoročnom svetovom šampionáte na Slovensku, no už teraz je zrejmé, že hokejisti spod Tatier nemajú reálnu šancu na to, aby figurovali v elitnej osmičke hodnotenia a vyhli sa kvalifikácii o postup na olympijský turnaj. Môžu sa tak chystať na to, že ich čaká boj vo finálovom treťom kole olympijskej kvalifikácie, pravdepodobne v lete 2020.


Tagy: Slovensko MS v hokeji 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
Ján Zemiar

DISKUSIA