VIDEO Polícia zdržala útočníkov z Lisabonu: Chuligáni zaútočili na hráčov a trénerov Sportingu

Chuligáni napadli tréningové centrum Sportingu Lisabon
Chuligáni napadli tréningové centrum Sportingu Lisabon

LISABON - Krušné chvíle zažili futbalisti a realizačný tím portugalského klubu Sporting Lisabon, ktorým v utorok nahnevaní fanúšikovia vtrhli do tréningového centra. Chuligáni napadli hráčov aj trénerov a zdemolovali tiež šatňu.

Sporting vydal vyhlásenie, v ktorom označil incident za "akt vandalizmu a útok na športovcov, trénerov a členov podporného tímu". Výtržníci, ktorých bolo asi 50, mali zahalené tváre, aby znemožnili prípadnú identifikáciu. Prerušili tréning mužstva a viacerých hráčov fyzicky napadli.

Polícia zadržala 21 osôb podozrivých z účasti na výtržnostiach. Vedenie portugalskej ligy celý incident ostro odsúdilo a žiada o vyvodenie konzekvencií. "Takéto násilnosti nemajú vo futbale miesto. Tí, ktorí ich vyvolali, nie sú futbaloví fanúšikovia, ale zločinci. Toto nie je Sporting," uvádza sa vo vyhlásení.

Sporting prehral v poslednom kole ligy na pôde Maritima 1:2 a prišiel o miestenku do Ligy majstrov 2018/2019. V nedeľu sa vo finále Portugalského pohára stretne s Avesom. Niektorí hráči však pre obavy z bezpečnosti odmietajú nastúpiť. Zranenia utrpeli bývalý holandský reprezentant Bas Dost či asistent trénera Mario Monteiro, informovalo portugalské periodikum Publico.


Tagy: Sporting Lisabon

Zdroj:
TASR
Foto:
Youtube.com; Video: Youtube.com

DISKUSIA