VIDEO Posledná výhra iba malou náplasťou: Škoda, mohli sme byť vo štvrťfinále!

Craig Ramsay sa rozpráva s Michalom Krištofom
Craig Ramsay sa rozpráva s Michalom Krištofom

KODAŇ - Slovensko už na MS v hokeji 2018 pokračovať nebude, no nechýbalo veľa a pozrelo by sa do štvrťfinále. Aj keď v poslednom zápase Slováci strelili Bielorusom sedem gólov a zobrali tri body, nestačilo to. V konečnom dôsledku môže mrzieť inkasovaný gól 9,6 sekundy pred koncom v prvom stretnutí s Českom. Aj taký je však hokej. Posledný triumf bol teda iba vydarenou labuťou piesňou a tabuľkou už nezamiešal.

"Nemáme sa za čo hanbiť. Škoda vyrovnávajúceho gólu 9 sekúnd pred koncom s Českom, mohli sme byť vo štvrťfinále. Taký je ale hokej, mali sme hrať až do konca a dať si na to pozor. Už sa to nedá vrátiť," povedal v rozhovore pre Športky Michal Krištof. Posledná výhra ho síce potešila, no v hlase mu stále bolo počuť sklamanie z vypadnutia: "Sme radi aspoň za poslednú výhru (7:4 nad Bieloruskom pozn. red.). Vždy je dobre, keď sa vyhrá posledný zápas v sezóne."

Pred majstrovstvami sa mnoho fanúšikov čudovalo, koľko hráčov z domácej Tipsport Ligy sa prebojovalo do finálnej nominácie trénera Ramsayho, no chlapci ukázali, že majú svoju kvalitu a rozhodne sa nestratili. "Ukázali sme, že Tipsport Liga má svoju kvalitu. Bolo tu z nej dosť hráčov. Liga ide každý rok hore, čo je super. Pomôže to lige aj nám, že sme si mohli zahrať svetový hokej, som za to rád," povedal Krištof pre Športky.

Reprezentáciu prevzal nový tréner Ramsay a má za sebou prvý rok. Veľa sa hovorí o novom systéme, ktorý so sebou priniesol. Hráči si ho pochvaľujú a rovnako je na tom aj bývalý hráč Nitry Michal Krištof : "Myslím si, že systém, ktorý zavádza, má zmysel. Reprezentácia sa uberá dobrým smerom. Keď budeme na tom pracovať a stále sa zlepšovať, môžu sa tesné zápasy otočiť aj v náš prospech."


Tagy: Slovensko Michal Krištof MS v hokeji 2018

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
TASR - Martin Baumann; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA