VIDEO Škandalózne správanie bývalej svetovej jednotky: Plíšková po krivde totálne vybuchla

Tenistka Karolína PlíškováTenistka Karolína Plíšková Zdroj: SITA/AP/Francisco Seco

RÍM - Tenistka Karolína Plíšková podľahla v druhom kole turnaja v Ríme Márii Sakkariovej z Grécka po takmer dva a pol hodine 6:3, 3:6 a 5:7. Nasadená šestka síce dokázala v rozhodujúcom sete otočiť skóre z 1:3 na 5:4, potom ale aj kvôli chybnému výroku čiarových rozhodcov prehrala tri hry v rade a tým aj celý zápas.

Pri odchode z kurtu Plíšková nepodala ruku hlavnej rozhodkyne a od zlosti roztrieskal raketu o umpire, v ktorom urobila dieru. V prvej sade nepremenila Plíšková za stavu 5:1 dva setbaly a prvýkrát v stretnutí prišla o servis, na druhý pokus ale set dopodávala. V druhom zrovnala z 0:3 na 3: 3, ale potom opäť stratila tri hry v rade.

Na začiatku rozhodujúcej sady Češka dvakrát po sebe neudržala svoje podanie, avšak to isté sa v jej priebehu stalo aj Sakkariovej. Pri zhode za stavu 5:5 Plíšková podľa televíznych záberov poslala ľahký smeč do kurtu, avšak čiarová rozhodkyňa zahlásila áut. Svetovej päťke nepomohli protesty ani privolanie supervízorky.

Hru nakoniec stratila a Sakkariova, ktorej v rebríčku patrí 42. miesto, už si pri vlastnom podaní výhru v premiérovom vzájomnom dueli ustrážila.

Viac o téme: Karolína Plíšková