Lintner verí, že Pro-Hokej bude naďalej riadiť extraligu: Nemusí to byť pod jeho vedením

Richard LintnerRichard Lintner Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

KODAŇ - Najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž už dlhé roky riadi spoločnosť Pro-Hokej. Vždy ju k tomu poverovala zmluva podpísaná so Slovenským zväzom ľadového hokeja. Koncom apríla však tento kontrakt vypršal a zatiaľ obe strany nepodpísali nový. Aktuálny šéf spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner verí, že spolupráca bude pokračovať aj naďalej.

"Ukázalo sa, že tento formát v rámci riadenia ligy cez Pro-Hokej je asi najefektívnejší, aký si aktuálne vieme predstaviť. Neočakávam nič iné ako pokračovanie v tejto spolupráci. Je zrejmé, že z nej benefituje slovenský hokej. Amatérsky a profesionálny hokej by totiž nemala riadiť jedna organizácia v rovnakej filozofickej línii. Nefungovalo by to,“ myslí si niekdajší reprezentant, ktorý stojí na čele domácej extraligy už takmer tri roky.

Ak by aj najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž naďalej riadil Pro-Hokej, nemusí to byť nutne pod vedením Lintnera. "Za ostatné tri roky sme sa dostali na úroveň, keď liga robí míľové kroky vpred po športovej aj ekonomickej stránke. Mám chuť absolvovať ďalšie výzvy a keď bude záujem klubov na túto cestu so mnou, tak budem rád. Môj servis je k dispozícii najvyššej hokejovej lige. Keď bude oň záujem, rád ho poskytnem. Ak nie, tak s tým nebudem mať najmenší problém,“ poznamenal 40-ročný Richard Lintner, ktorý je otvorený debate o zmenách v pravidlách súťaže napríklad vo forme obmedzenia počtu legionárov.

Viac o téme: Richard Lintner SZĽH Pro-Hokej
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články