FOTO Českí fanúšikovia prekročili prípustnú hranicu: Hanebný text na štátnej vlajke!

Českí fanúšikovia s vlajkami
Českí fanúšikovia s vlajkami

KODAŇ - Aká je hranica medzi fandením a prehnaným úletom? Českí fanúšikovia síce zaplavili Kodaň v tisíckach, no postarali sa aj o nepríjemné prekvapenie. Reprezentačnému tímu sa dlhodobo darí a aj tento rok má Česko medailové ambície, hlavne po príchode Davida Krejčího a Davida Pastrňáka. Niet sa čomu čudovať, že mnoho fanúšikov balí kufre a ide fandiť priamo na štadión, veď tím vyhráva, takže sa podporuje ľahšie.

Texty na vlajkách nie sú ničím novým. Tento fenomén sa vyskytol aj v iných športoch, hokej nie je jediný. Fanúšikovia chcú ukázať, odkiaľ prišli a ktoré mesto či dedinu reprezentujú. Proti slušným nápisom zatiaľ nikto kritiku nevzniesol, no v poslednej dobe toho bolo priveľa. A keď sa na vlajke objavil vulgarizmus, pohár pretiekol.

K celej situácii sa vyjadril aj český politik Václav Klaus mladší, ktorému sa tento trend nepozdáva. Mnohí s ním súhlasia, no ako tomu býva vo všetkom, aj tu sa vytvorili dva tábory ľudí. Niekomu to vadí a niekomu vôbec nie. 

I keď zákon zakazuje vlajku obohatiť o nápisy, dá sa nad tým prižmúriť oko. Keď už ale na vlajke svieti "OSTRAVA P*ČO", hranica bola zjavne prekročená a z českých fanúšikov sa zrazu stávajú nevychovanci. Doba soiálnych sietí zrejme núti ľudí urobiť čo najšialenejšiu vec, aby boli populárni a niektorí sa očividne predháňajú, kto vymyslí viac cool vychytávku.


Tagy: Česko MS v hokeji 2018 Václav Klaus mladší

Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA