VIDEO Lašák porovnal slovenský a český hokej: Sebavedomo sa tam postavili a začali mi nadávať

Ján Lašák
Ján Lašák

BRATISLAVA - Bývalý skvelý reprezentačný gólman Slovenska Ján Lašák, ktorý je aktuálne v národnom tíme trénerom brankárov, bol počas rozlúčkového súboja našich chlapcov s Bieloruskom hosťom v štúdiu ČT Sport. S dvojicou českých moderátorov porovnal rozdiely v mentalite slovenských a českých hokejistov.

Na otázku, či Slovákov nestála prílišná pokora stretnutia s favorizovanými Švédmi či Rusmi, pretože v úvodoch zápasov ako keby sa Slováci báli hrať a mali až príliš veľký rešpekt, Lašák českým moderátorom trefne odpovedal: "Sebavedomie a pokora sú dve iné veci. Pokora je dobrá vec, to vieme všetci. Zdravé sebavedomie by malo byť na tom ľade. Nám chýbalo skôr to sebavedomie, alebo ten moment, že proste musíme. Vy ste v tom podľa mňa lepší, že viete zapnúť v tej pravej chvíli a máte tú silu vnútornú. Či už je to tou kvalitou hráčov, alebo nejakými...napríklad Plekanec má neviem tisíc, osemsto zápasov v NHL, tam tá váha slova je a má okolo seba hráčov NHL, ktorí hrajú ťažké zápasy celú sezónu a proste vedia, že keď zapneme tak to pôjde. My to musíme teraz vychovávať a zbierať tých chlapcov a dostať to do nich ale to nie je len vec jedného dvoch rokov, ale od malička to dostávať do tých hráčov. Je to vec generácie."

"Zišiel som zo striedačky dole k mantinelu aby som to málinko ukľudnil. A mňa tam všetci Švédi poslali niekam. Úplne sebavedome, bez rešpektu sa postavili a začali mi tam nadávať. Mladí chlapci, dvadsaťroční. My to v sebe nemáme. A v tom momente mi to prišlo správne, pretože oni si šli svoje a možno keď sa podajú ruky po zápase, tak zas budú normálni. Ale v tom danom momente boli drzí a sebavedomí. To potrebujeme," uviedol ako príklad Lašák konflikt zo záveru súboja so Švédskom, kde sa prejavila sebavedomá nátura severských hokejistov. 


Tagy: Ján Lašák Bielorusko Slovensko Česko MS v hokeji 2018

Zdroj:
športky
Foto:
TASR; Video: ČT Sport

DISKUSIA