VIDEO Skrat Plíškovej hýbe svetom tenisu, slová jej trénera: Bola to otázka času!

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

RÍM - Jednou z najhorúcejších tém vo svete tenisu je kauza Karolína Plíšková a jej výbuch na kurte. Kvôli nesprávnemu posúdeniu empajrovej rozhodkyne rozmlátila raketu a miesto, kde sedí práve rozhodkyňa. O slovo bol požiadaný mentálny tréner českej tenistky Marián Jelínek.

Podľa jeho slov sa vraj "konečne mentálne prejavila" a niečo podobné od nej očakával, pretože išlo o otázku času, a to z dôvodu, lebo dlho držala svoje emócie na uzde. Napokon jej praskli, keďže cítila krivdu. 

V zápase na turnaji WTA v Ríme hrala proti Marii Sakkariovej a po chybnom zahlásení autu, ktorý evidentne nebol, vzala raketu a rozbila umpire. Marian Jelínek, ktorý je hokejový tréner, ale tiež mentálny kouč pracujúci s Plíškovou, takýto krok predpokladal. "Trošičku to vo mne budilo úsmev, plno ľudí ma bude asi kritivoať, ale ja som čakal, kedy to príde," povedal pre VIP Sport. 

Skrat elitnej českej tenistky si vysvetľuje úplne jednoduchým spôsobom. "Viete, všetci jej vyčítali, ako je bez emócií, ľadová, že na to kašle. Teraz už bude pokoj. Hlavne to musíte vidieť z dvoch rovín. Jedna je stresor, ktorý takú reakciu spôsobí, druhou potom samotná reakcia. A ten stresor bol skutočne vážny. Za stavu 5:5, jasná lopta v kurte."

Sakkariová, súperka Plíškovej v inkriminovanom zápase, chybu rozhodkyne nepriznala, i keď ju podľa Jelínka neprehliadla. "Reakcia súperky. To je problém! Tvrdiť, že nič nevidela. Nad reakciou Karolíny sa pozastavujeme, pritom kto z nás niekedy nevypenil? Grécka dievčina mala morálny mečbal," dodal Jelínek. 


Tagy: Karolína Plíšková Maria Sakkariová

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Marijan Murat; Video: YouTube

DISKUSIA