Češku Plíškovú vyjde skrat v Ríme poriadne draho: Za rozmlátený empajr šesťmiestna pokuta!

Karolíne Plíškovej protesty nepomohli
Karolíne Plíškovej protesty nepomohli

RÍM - Česká tenistka Karolína Plíšková dostala za výbuch hnevu po prehratom zápase druhého kola turnaja v Ríme od WTA pokutu. Jej manažér Michal Hrdlička uviedol, že ide o šesťmiestnu sumu v českých korunách. Rovnakú sumu plánuje česká jednotka darovať na dobročinné účely.

"Padla pokuta od WTA, ktorú Karolína prijala. Rozhodla sa, že rovnakú sumu navyše pošle zo svojho nadačného fondu na dobrú vec. Ide o šesťmiestnu sumu," uviedol na twitteri Hrdlička. "Dohodli sme sa, že sumu zverejňovať nebudeme. Ani WTA," napísal neskôr.

Podľa jeho ďalšieho vyjadrenia v angličtine zaplatí Plíšková štvormiestnu sumu v dolároch alebo eurách, teda v prepočte maximálne 250 tisíc českých korún.

Dvadsaťšesťročná Plíšková prehrala v stredu svoj úvodný zápas v Ríme 6:3, 3:6 a 5:7 s Máriou Sakkariovou z Grécka. Záver zápasu výrazne ovplyvnil rozhodca. Česká tenistka pri zhode za stavu 5:5 v treťom sete poslala podľa televíznych záberov smeč do kurtu, avšak čiarová rozhodkyňa zahlásila aut. Empajrová rozhodkyňa jej verdikt ponechala v platnosti a svetovej päťke nepomohli protesty ani privolanie supervízorky.

Rozhodená Plíšková gem prehrala a Sakkariová následne získala aj ďalšiu hru a tým aj zápas. Pri odchode z kurtu Plíšková hlavnej rozhodkyni nepodala ruku a od zlosti roztrieskala raketu o empajr, v ktorom urobila dieru. Podľa webu Aktuálně.cz bola poľská empajrová rozhodkyňa Marta Mrozinská dočasne suspendovaná.


Tagy: Karolína Plíšková

Zdroj:
ČTK
Foto:
prosport.ro; Video: Twitter

DISKUSIA