Krutá smrť reprezentačného kouča: Rodina Malatinského oslovená ohľadom identifikácie nebohého

Milan Malatinský
Milan Malatinský

BŘECLAV - Juhomoravskí policajti preverujú, či muž, ktorý v utorok zomrel v Břeclave po zrážke s vlakom, nebol už niekoľko dní nezvestný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov Milan Malatinský (48).

Nešťastie sa stalo v utorok asi o 6:20 za Břeclavou v smere na Podivín. "Podľa prvotných informácií muž vstúpil do koľajiska pred prichádzajúcu súpravu a nereagoval ani na to, keď rušňovodič spustil zvukové výstražné znamenie. Muž utrpel zranenia nezlúčiteľné so životom," uviedla policajná hovorkyňa Kamila Haraštová. Dlhoročného slovenského mládežníckeho reprezentačného trénera mali podľa českej polície nájsť mŕtveho v stredu 16. mája ráno.

Podľa nej zatiaľ polícia totožnosť muža zistenú nemá, preukážu ju až rozbory DNA. "Podľa našich informácií ide o Malatinského a polícia už oslovila jeho rodinu s tým, či môžu identifikovať nebohého človeka. Tomu, že ide o trénera slovenskej reprezentácie do 18 rokov, nasvedčuje aj fakt, že na mieste sa našlo jeho oblečenie, ktoré mal naposledy na sebe," uviedol web sport24.pluska.sk

Na spojenie nehody s Malatinským upozornila slovenská televízia Markíza. Bývalý slovenský reprezentant Malatinský zmizol pred finále Slovakia Cupu s českou osemnástku v Senci minulý týždeň. Nezvestný je od 10. mája, kedy ho naposledy videli ako nasadá do taxíka a odchádza z rodinného domu v Brestovanoch.

Milan Malatinský je synovcom legendárneho trénera Antona Malatinského, po ktorom nesie názov nový štadión Spartaka Trnava. Počas aktívnej činnosti hral Milan Malatinský okrem domovskej Trnavy aj za Duklu Banská Bystrica a Inter Bratislava, dvakrát si obliekol i najcennejší dres. V trénerskej kariére sedel na trnavskej lavičke a viedol mládežnícke reprezentácie SR do 18 a 19 rokov.


Tagy: Milan Malatinský

Zdroj:
ČTK, SITA, športky
Foto:
TASR

DISKUSIA