VIDEO Údiv, alebo radosť? Reakcia švédskej hviezdy na senzačný koniec Fínska hitom internetu!

Na snímke švédsky útočník Mika ZibanejadNa snímke švédsky útočník Mika Zibanejad Zdroj: TASR - Martin Baumann

KODAŇ - O najväčšiu štvrťfinálovú senzáciu na šampionáte v Dánsku sa postarali hokejisti Švajčiarska, ktorí si postup zo skupiny vybojovali až vďaka výhre v poslednom zápase skupiny proti Francúzsku (5:1), ktorou definitívne vyradili z hry Slovensko. Helvéti si miestenku medzi elitným kvartetom zaistili nečakaným triumfom nad víťazom druhej skupiny z Fínska, keď o senzačnom postupe rozhodli obratom v druhej tretine, keď favoritovi strelili tri góly v rozpätí štyroch minút (3:2).

Na šokujúcu správu o vypadnutí Suomi z hry o medaily podarene zareagovala aj jedna z najväčších ofenzívnych hviezd Švédska Mika Zibanejad. Pozrite si tajomnú reakciu elitného švédskeho útočníka, keď mu v mixzóne oznámil jeden z novinárov, že Fínsko vypadlo vo štvrťfinále so Švajčiarskom. "Mika, Fínsko prehralo." "Nie, čo?" "Áno, 2:3". Švéd sa možno snažil zamaskovať pocity radosti po vyradení silného protivníka, alebo to boli prejavy sklamania, keďže jeho mama Ritwa je Fínka? Ťažko povedať, posúďte sami...

Tri korunky po tesnom štvrťfinálovom triumfe nad Lotyšskom (3:2) čakajú v kodanskej Royal aréne v úvodnom semifinále dňa hokejisti USA (začiatok od 15:15 hod.). Švajčiarom po senzačnom postupe cez Fínsko v ceste za medailami stojí ďalší silný súper - Kanada. Druhé semifinále začne v Kodani od 19:15 hod.

Viac o téme: Švédsko Mika Zibanejad MS v hokeji 2018
  • Zdroj: športky