VIDEO Lobotka a Mazáň ukončili sezónu triumfom, Real premrhal náskok a iba remizoval

Celta doma dokázala získať tri bodyCelta doma dokázala získať tri body Zdroj: Twitter RC Celta

VIGO - Futbalisti Celty Vigo zvíťazili v úvodnom sobotňajšom dueli záverečného 38. kola španielskej La Ligy doma nad UD Levante 4:2.

V domácom drese odohral celý zápas slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka. Druhý ligový štart si zapísal slovenský obranca Celty Róbert Mazáň, ktorý prišiel na ihrisko v 67. minúte.

O triumfe Celty rozhodli útočníci Maximiliano Gomez Gonzalez z Uruguaja a Španiel Iago Aspas, ktorí dali po dva góly. Hostia síce viedli, ale potom Celta zareagovala štyrmi presnými zásahmi. V tabuľke jej patrí priebežné 11. miesto.

Real Madrid v generálke na finále Ligy majstrov (26. mája v Kyjeve proti FC Liverpool) remizoval 2:2 na pôde Villarrealu. V drese "bieleho baletu" nastúpil už aj uzdravený Cristiano Ronaldo, ktorý strelil druhý gól svojho tímu. Hral do 62. minúty, keď ho na ihrisku nahradil Karim Benzema. Po jeho odchode Real dvakrát inkasoval.

Sevilla doma zdolala Alaves 1:0 a potvrdila účasť v predkole Európskej ligy UEFA 2018/2019.

Villarreal CF - Real Madrid 2:2 (0:2)
Góly: 70. Martinez, 85. Castillejo - 11. Bale, 32. Ronaldo

Leganés - Betis Sevilla 3:2 (1:1)
Góly: 28. Siovas, 64. Naranjo, 79. Amrabat - 20. J. Campbell, 76. Sanabria, ČK: 24. Rico (Leganés) po druhej ŽK

Las Palmas - Girona 1:2 (1:2)
Góly: 14. Calleri (z pok. kopu) - 5. a 42. Stuani

Málaga - Getafe 0:1 (0:0)
Gól: 73. Rémy (z pok. kopu)

FC Sevilla - Alavés 1:0 (1:0)
Gól: 28. Ben Yedder

Celta Vigo - UD Levante 4:2 (2:1)
Góly: 29. a 63. Gomez, 41. a 48. Aspas - 12. Rochina, 74. Morales
/S. Lobotka odohral celý zápas, R. Mazáň (obaja Celta) nastúpil v 67. min./

Viac o téme: Real Madrid Levante UD Celta Vigo Stanislav Lobotka Róbert Mazáň Villarreal CF