VIDEO Boris Valábik - jediný človek, kvôli ktorému sa neprepínalo ani cez prestávky

Boris Valábik
Boris Valábik

KODAŇ - Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou ďalšie majstrovstvá sveta bez účasti vo vyraďovacej fáze.

Medzi osmičku najlepších tímov na turnaji sa Slováci neprebojovali už piatykrát za sebou, zatiaľ naposledy hrali v play-off v roku 2013. Vtedy slovenskému tímu stačilo na postup ďalej aj desať bodov, tentokrát jedenásť bodov zverencom trénera Craiga Ramsayho nepomohlo. V metropole Dánska Kodani však slovenskí hokejisti získali v základnej skupine najviac bodov od strieborného šampionátu v Helsinkách 2012. 

Čo však divákov mohlo počas šampionátu tešiť, teda prioritne tých televíznych, bol bývalý hokejista Boris Valábik. Vedenie RTVS spravilo výborný krok a zaslúži si veľkú pochvalu, keď sa ho rozhodlo angažovať do štúdia počas MS. Jeho odborné pohľady na situácie a komentovanie jednotlivých zápasových momentov prinieslo do prenosov novú energiu. 

Ľudia nepotrebujú počúvať zbytočné teoretické analýzy, ale práve Valábik sa nebál otvorene pomenovať viaceré faktory, príčiny a problémy neúspechu, nebál sa poukázať na chyby, no zároveň dokázal aj pochváliť a vyzdvihnúť. To všetko prebiehalo v rovine pohľadu exhráča, ktorý pôsobil aj v NHL, ale po sezóne 2016/2017 definitívne ukončil v 31 rokoch aktívnu kariéru a stal sa policajtom.

Otvorene skritizoval Martina Réwaya, oponoval ceruzkovému mágovi Igorovi Tóthovi, moderátorom a v konečnom účtovaní si získal sympatie slovenského publika. ,,Veľmi sa mi páčil Fehérváry, ja som už v minulosti hovoril o tom, že to má v hlave veľmi dobre nastavené, že je to skromný chalan, ktorý je ochotný makať. To je úplný základ, pretože ja darmo budem mať 17-18 ročného chalana v tíme, ktorý si myslí, že už všetko dokázal. Nedá mi nespomenúť mladého Réwaya, ktorý sa presne takýmto nejakým spôsobom uberal. Vidíme, že mladý Fehérváry ide úplne opačným smerom."

A práve autentické pohľady, špecifické názory na hokej či konkrétnych hráčov ľudí bavili, zaujímali a treba dúfať, že jeho postrehy budeme môcť v štúdiu vidieť a počuť aj v budúcnosti. Pretože práve on spôsobil, že aj štúdio počas prestávky alebo po zápase bolo vnímané ako plnohodnotný a obohacujúci program. Pozrite si zopár príkladov na jeho postrehy a analýzy.

 


Tagy: Boris Valábik

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
YouTube, Video: Youtube, Facebook Šport v RTVS

DISKUSIA