Udrží sa Senica medzi elitou? V baráži o fortunaligovú účasť prestížne záhorácke derby

Gólové oslavy futbalistov SeniceGólové oslavy futbalistov Senice Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V baráži o účasť v nastávajúcom ročníku najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2018/2019 sa stretnú predposledný 11. klub Fortuna ligy FK Senica a druhý tím II. ligy MFK Skalica. Táto skutočnosť bola známa už pred týždňom - po zápasoch predposledného kola Fortuna ligy i II. ligy.

Prvý duel prestížneho súperenia a tohto "záhoráckeho derby" sa uskutoční v utorok 22. mája o 17.20 h v Skalici, odveta je na programe v sobotu 26. 5. s tým istým časom úvodného výkopu v Senici. Obe stretnutia lokálnych rivalov si môžu fanúšikovia futbalu pozrieť aj na televíznych obrazovkách. Informuje o tom oficiálna internetová stránka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže fortunaliga.sk.

Víťaza baráže určia tradičné "pohárové" kritériá: v prvom rade počet získaných bodov, následne rozdiel v skóre a väčší počet gólov strelených na ihrisku súpera. Ak sa obidva duely skončia rovnakým výsledkom, bude v odvete nasledovať predĺženie 2x15 minút. Ak sa ani v ňom nerozhodne, definitíva o účastníkovi budúceho ročníka Fortuna ligy padne až v rozstrele z 11 m.

Program baráže o účasť v nastávajúcom ročníku najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2018/2019 (predstavia sa predposledný 11. tím Fortuna ligy 2017/2018 FK Senica a druhý tím II. ligy 2018/2018 MFK Skalica):