VIDEO Milánske AC ako za starých slávnych čias: Rossoneri neľútostne rozdrvili Fiorentinu

Trojica Kalinič - Calhanoglu - CutroneTrojica Kalinič - Calhanoglu - Cutrone Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno sa s ročníkom 2017/2018 rozlúčili jednoznačným triumfom na domácom San Sire nad Fiorentinou 5:1. Hostia pritom otvorili skóre stretnutia, v 20. min sa presadil Giovanni Simeone. Už o tri minúty však vyrovnal Hakan Calhanoglu, za "rossoneri" sa neskôr trafil dvakrát Patrick Cutrone a po jednom góle pridali Nikola Kalinič a Giacomo Bonaventura. Za "fialky" odchytal prvý polčas Marco Sportiello, po prestávke ho nahradil poľský gólman Bartlomiej Dragowski.

Výsledky nedeľňajších stretnutí záverečného 38. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

FC Janov - FC Turín 1:2 (0:1)
Góly: 80. Pandev - 30. Iago Falque, 58. Baselli, ČK: 83. Ansaldi (Turín) po druhej ŽK

AC Miláno - Fiorentina 5:1 (2:1)
Góly: 42. a 59. Cutrone, 23. Calhanoglu, 49. Kalinič, 76. Bonaventura - 20. G. Simeone

Cagliari - Atalanta Bergamo 1:0 (0:0)
Gól: 87. Ceppitelli

Chievo Verona - Benevento 1:0 (0:0)
Gól: 50. Inglese

SPAL Ferrara - Sampdoria Janov 3:1 (1:0)
Góly: 4. a 52. Antenucci (prvý z pok. kopu), 50. Grassi - 66. Kownacki, ČK: 33. Caprari (Sampdoria) po druhej ŽK

Udinese Calcio - Bologna 1:0 (1:0)
Gól: 30. Fofana

Viac o téme: ACF Fiorentina AC Miláno