Hlasy po finálovej dráme: Švédi sú špecialisti na to, ako prekaziť oslavy iným

Švédski hokejisti (vľavo) si podávajú ruky so švajčiarskymi hokejistami po finále
Švédski hokejisti (vľavo) si podávajú ruky so švajčiarskymi hokejistami po finále

KODAŇ - Hokejisti Švédska sa po roku opäť tešia zo zisku titulu majstrov sveta. Opäť pod vedením trénera Rikarda Grönborga ovládli 82. svetový šampionát v Dánsku, keď v nedeľňajšom finále v kodanskej Royal Arene zdolali tím Švajčiarska 3:2 po samostatných nájazdoch. Švédi v nedeľu získali jedenáste zlato z MS, na svojom konte majú aj 19 druhých a 17 tretích miest. Švajčiari doteraz nezískali zlato ani raz, v nedeľu pridali tretie striebro a v minulosti si osemkrát vybojovali bronz. Reprezentácia Švédska na MS 2018 neprehrala ani raz, do predĺženia sa v súbojoch s nimi dostali iba Slováci a vo finále Švajčiari. V nedeľu sa v Kodani konala repríza finále zo Štokholmu 2013, pred piatimi rokmi takisto uspeli Švédi. Športky vám prinášajú hlasy po zápase

Patrick Fischer (tréner Švajčiarska): "Boli sme tak blízko, tak veľmi blízko... Je smutné takto prehrať vo finále. Švédi sú špecialisti na to, ako prekaziť oslavy iným. Párkrát nám to už urobili. Na druhej strane veľký kompliment skladám súperovi, ktorý má za sebou skvelý turnaj. My sme tiež bolí výborní, vo finále sme dali do toho všetko, ale nestačilo to. Niekedy to tak v športe býva."

Timo Meier (útočník Švajčiarska): "Veľmi to bolí, veď sme vo finále prehrali po samostatných nájazdoch. Švédi majú skvelý tím, ale ja som hrdý na náš výber. Dlhé roky na sebe pracujeme a je veľký úspech, že sme po piatich rokoch opäť získali striebro."

Leonardo Genoni (brankár Švajčiarska): "Som hrdý na to, čo sme za tie dva týždne v Dánsku ukázali. Na druhej strane počuť oslavujúcich Švédov za mnou je veľmi nepríjemné. Časom nám všetkým dôjde, čo sme dosiahli."

Raphael Diaz (obranca a kapitán Švajčiarska): "Viedli sme počas stretnutia, viedli sme aj počas nájazdov. Bola to obrovská dráma až do konca. Len o vlások sme sa nestali majstrami sveta. Trochu to potrvá, kým strávime túto prehru. Potom začne prevládať hrdosť na to, čo sme dosiahli. Získali sme medailu a máme byť na čo hrdí"

Adam Larsson (obranca Švédska): "Keď príde pozvánka do reprezentácie po náročnej sezóne, spočiatku sa trochu váha. Ja som však bol presvedčený, že v Dánsku niečo dokážeme, preto som prikývol. V našom tíme všetko fungovalo od vedenia až po posledného hráča. Zažili sme veľa dobrej nálady a pozitívnej energie. To preto, lebo nás reprezentovali hráči, ktorí naozaj chceli reprezentovať a tešili sa na to. To je niečo, čo ma napĺňa hrdosťou na toto mužstvo. Naša oslava bude divoká."

Mattias Janmark (útočník Švédska): "Ukázalo sa, že Švajčiari boli vo finále veľmi silný súper. Napriek tomu, že sme hrali dobre, takmer sme finálový boj prehrali. Teraz sme jednoducho šťastní a ideme si užívať zlaté medaily."

Rickard Rakell (útočník Švédska): "Sme majstri sveta a ideme oslavovať. Predpokladám, že v najbližších dňoch toho veľa nenaspím. Teším sa na pondelkové oslavy v Kungsträdgaarden. Bude to šialené a energické."

Gustav Nyquist (útočník Švédska): "Prežívam nádherné pocity. Celý turnaj sme boli veľmi blízko domova a mali pri sebe výborných fanúšikov. Je skvelé vyhrať finálový zápas na majstrovstvách sveta. Zišli sme sa tu skvelá partia a dokazovali sme, že máme dobrý tím. Aj Švajčiari majú svoju kvalitu, ukázali to na celom turnaji vrátane finále, predvádzali výbornú tímovú hru."

Filip Forsberg (útočník Švédska, autor rozhodnutia v nájazdoch): "Chceli sme rozhodnúť v riadnom hracom čase, ale vedeli sme, že to bude vyrovnaný zápas. Švajčiari zohrali tesné stretnutia s každým z kvalitnejších súperov na turnaji. Mali skvelú obranu na čele s výborným brankárom. Podľa predpokladov sme sa len ťažko cez ňu presadzovali. Nakoniec nám pomohlo aj šťastie, lebo v nájazdoch je to vždy 50 na 50, či uspejete."

 


Tagy: Švédsko Švajčiarsko MS v hokeji 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Peter David Josek

DISKUSIA