Západ verzus východ: Nečakané prekvapenie! Slováci sa bez hádok a urážok jasne zhodli

Kde odohrajú Slováci základnú skupinu na domácom šampionáte?
Kde odohrajú Slováci základnú skupinu na domácom šampionáte?

BRATISLAVA - Výsledky hokejových MS v Dánsku rozhodli, že podľa oficiálneho kľúča budú obaja finalisti v základnej skupine budúcoročného šampionátu so Slovenskom. Otázne však zostáva, kde sa bude hrať.

Rene Fasel, šéf IIHF v nedeľu večer v štúdiu ČT Sport nepriamo potvrdil, že sa uvažuje s pôsobením slovenskej reprezentácie v základnej skupine v Košiciach: "Slovensko je hokejová zem a o tento šampionát sa nebojím. Otázka je akurát, kde bude hrať jeho reprezentácia, uvažuje sa o Košiciach. A prečo nie? Ak to chcú urobiť ako tu v Dánsku, kde domáci hrali v Herningu, tak s tým súhlasíme, ako i s výmenou dvoch tímov. Je to na organizátorovi, my do toho vstupujeme len konzultačne, ale opakujem, že organizátor má právo na rozhodenie skupín i na prípadnú zmenu tímov. Tu v Dánsku sa to oplatilo, v Herningu bolo veľa domácich fanúšikov, v Kodani zase Švédov." Fasel poukázal na návštevnosť, ktorá na turnaji 2018 prekročila pol milióna divákov na tribúnach.

Športky prostredníctvom Facebooku usporiadali anketu, v ktorej sa pýtali na váš názor. V konečnom účtovaní oveľa viac fanúšikov zahlasovalo za Košice. "Som z Bratislavy a minule hralo Slovensko v Bratislave. Je načase dať slovenský tím do Košíc, nech si národný tím užijú aj východniari," napísal jeden z diskutujúcich. V podobnom duchu prebiehalo aj samotné hlasovanie. 

Stále existuje možnosť, že by národný tím mohli vidieť diváci v oboch mestách. Ak by predsa len základnú skupinu Slováci odohrali v Košiciach a postúpili do štvrťfinále z tretieho alebo štvrtého miesta, následne by sa sťahovali do Bratislavy, kde by sa stretli s víťazom skupiny alebo druhým tímom tabuľky, teda vyššie postavenou reprezentáciou. Verzia s Košicami je aj tak pravdepodobne hotovou vecou, rovnako ako účasť Čechov a Rakúšanov v Bratislave.


Tagy: Slovensko

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
Ján Zemiar

DISKUSIA