Rybár chce uspieť v najlepšej lige na svete: Agent prezradil, aký boj sa oňho strhol!

Patrik Rybár
Patrik Rybár

DETROIT - Slovenský hokejový brankár Patrik Rybár podpísal zmluvu s klubom zámorskej NHL Detroit Red Wings. Obe strany sa dohodli na ročnom nováčikovskom kontrakte. Informuje o tom oficiálny web "červených krídel". Patrik Rybár chytal naposledy v Česku v Hradci Králové, na MS 2018 nastúpil v trochu dueloch slovenskej reprezentácie.

Dvadsaťštyriročný skalický rodák strávil v Česku ostatné dva roky, predtým chytal v slovenskej extralige za Piešťany. V ročníku 2017/2018 v Hradci Králové absolvoval 48 súbojov vrátane play-off. Na nedávno skončenom svetovom šampionáte v Dánsku zasiahol do zápasov proti výberom Rakúska, Švédska a Bieloruska. Mal úspešnosť zásahov 90,62 percenta a priemer 2,49 inkasovaného gólu na jeden zápas.

"Patrik chce uspieť v najlepšej lige sveta, na čo bude mať teraz skvelú príležitosť. V uplynulých týždňoch a mesiacoch sa o neho zaujímalo viac tímov z NHL. Nakoniec sa podarilo vyjednať najlepšie podmienky práve s Red Wings," povedal pre idnes.cz hráčov agent Marek Vorel.

Oficiálny web Red Wings pripomenul aj jeho účasť na februárových ZOH 2018, do diania však Patrik Rybár nezasiahol.


Tagy: Detroit Red Wings Patrik Rybár Marek Vorel

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA