Podľa legendy Realu doplatil Morata na odchod z Madridu: Pre hráča sú to ťažké okamihy

Álvaro MorataÁlvaro Morata Zdroj: SITA

MADRID - Azda najväčším prekvapením v konečnej nominácii Španielska na majstrovstvá sveta v Rusku (14. júna - 15. júla) je neúčasť útočníka FC Chelsea Álvara Moratu. Tréner "La Furie Roja" Julen Lopetegui dal pri skladaní mužstva prednosť triu zo španielskych klubov - Iagovi Aspasovi z Celty Vigo, Rodrigovi Morenovi z Valencie a Diegovi Costovi z Atlética Madrid.

Lopetegui priznal, že vynechanie Moratu bolo preňho "bolestivé". Odchovanec Realu Madrid v kvalifikácii na šampionát pomohol Španielom piatimi zásahmi, kouč národného mužstva sa však napokon rozhodol dať šancu útočníkom, ktorí boli v sezóne 2017/2018 gólovo potentnejší ako Morata.

"Pre hráča sú to ťažké okamihy. Zaslúžil by si byť v tíme. Bolo to pre mňa bolestivé, ale musel som sa takto rozhodnúť. Zložiť 23-člennú nomináciu bola mimoriadne náročná úloha. Rozhodli sme sa pre troch iných hráčov, nechceli sme mať na tento post štyroch futbalistov. Vynechať niekoho je hrozný pocit. Snažili sme sa však vybrať takých hráčov, ktorí môžu byť užitoční rôznym spôsobom. Iago Aspas dokáže hrať v strede aj na kraji, Rodrigo Moreno zvládne pôsobenie na troch pozíciách a Diego Costa vnáša do hry veľkú súťaživosť," skonštatoval podľa webu denníka AS Julen Lopetegui, ktorý bol na MS 1994 v USA tretím brankárom španielskeho tímu.

Morata sa po vlaňajšej pomerne produktívnej sezóne rozhodol vymeniť Real Madrid za tím vtedajšieho anglického majstra FC Chelsea. Dôvodom tohto kroku bola túžba častejšie nastupovať v základnej zostave, čo v Madride v konkurencii Karima Benzemu nebolo časté. Úvod na Stamford Bridge mal síce solídny, ale v kalendárnom roku 2018 sa do streleckej listiny zapísal iba trikrát.

Dlhoročná legenda Realu Madrid Míchel (1981-1996) sa domnieva, že Morata urobil chybu, keď sa minulý rok rozhodol odísť zo Štadióna Santiaga Bernabéua. Zároveň priznal, že správa o vynechaní útočníka zo španielskej nominácie mu nespôsobila žiadny šok. "Neviem, prečo z Realu odišiel. Či chcel viac hrať, lepší kontrakt alebo pôsobiť v anglickej Premier League. Asi sám vie najlepšie, prečo tak urobil, ale zastávam názor, že ak sa raz niekto dostane do Realu Madrid, najlepšie je neodchádzať," povedal 55-ročný Míchel a vzápätí ešte doplnil: "Keď si všimnete, v Chelsea hral ešte menej ako v Reale. Častejšie dokonca nastupoval aj Francúz Olivier Giroud."

Viac o téme: Álvaro Morata Chelsea FC Real Madrid FC
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy