VIDEO V Bratislave sa museli asi zblázniť: Poslanci chceli ustanoviť, aby Slovensko vyhralo MS!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR - Dano Veselský

BRATISLAVA - V Utorok sa konala tlačová konferencia k nadchádzajúcemu svetovému šampionátu v ľadovom hokeji, ktorý sa má konať na Slovensku. MS v hokeji 2019 si rozdelia mestá Bratislava a Košice. Každé mesto bude hostiť jednu skupinu zloženú z ôsmich tímov. Slovenská reprezentácia sa predstaví v Košiciach, čo sa nepáčilo bratislavskému mestskému zastupiteľstvu.

Na rozdiel od posledných MS v hokeji, ktoré organizovalo Slovensko, sa domáca reprezentácia predstaví v Košiciach. Bratislavské mestské zastupiteľstvo sa s týmto verdiktom nechcelo zmieriť a bojovalo proti nemu. Slovenských hokejistov chceli udržať v hlavnom meste. Na mestskom zastupiteľstve dokonca odhlasovali, že to tak bude. Ako však objasnil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, na niečo také nemajú kompetencie: "Bratislavské mestské zastupiteľstvo má zákonom dané kompetencie, ktoré vykonáva. Môže rozhodovať o všeličom, no platné sú iba tie uznesenia, ktoré sú v rámci zákonných kompetencií. Svojimi uzneseniami nemôže zaväzovať slovenský zväz ľadového hokeja. Uznesenia sú niekedy mimo akúkoľvek predstavivosť."

Hoci sa mestskému zastupiteľstvu nemusí páčiť, že slovenská reprezentácia odohrá skupinovú fázu turnaja v Košiciach, nič s tým právne nezmôže. Rokovanie o tejto veci sa ešte dá pochopiť, no prejednávali sa aj veci, ktoré sú až absurdné. "Niekto navrhol, a poslanci o tom vážne diskutovali, aby sa prijalo uznesenie, že Slovensko má vyhrať majstrovstvá sveta," pokračoval Nesrovnal.

Primátor hlavného mesta sa k absurdným rokovaniam vyjadril v rozhovore pre Športky: "Myšlienkové pochody niektorých poslancov sú pre mňa niekedy úplne nepochopiteľné. Bral som to v rámci zábavy. Boli to dosť dlhé rokovania, ale mestské zastupiteľstvo má zákonom dané kompetencie a rozhodovať o tom, kto bude majster sveta, do nich nepatrí."

Viac o téme: Bratislava Ivo Nesrovnal MS v hokeji 2019
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Dano Veselský; VIDEO: Martin Bublavý
  • Zdroj: športky

Súvisiace články