Rybárovi sa otvorili dvere do NHL: Bolo tam viac tímov, prezradil detaily podpisu

Patrik Rybár
Patrik Rybár

DETROIT - Slovenský hokejový brankár Patrik Rybár podpísal zmluvu s klubom zámorskej NHL Detroit Red Wings. Obe strany sa dohodli na ročnom nováčikovskom kontrakte.

Informuje o tom oficiálny web "červených krídel". Patrik Rybár chytal naposledy v Česku v Hradci Králové, na MS 2018 nastúpil v trochu dueloch slovenskej reprezentácie.

"Koncom novembra sa začalo hovoriť o tom, že z Ameriky si ma prídu pozrieť skauti z rôznych tímov. Prvýkrát som teda o záujme z NHL počul ešte v minulom kalendárnom roku. Teším sa na novú skúsenosť. Som veľmi rád, že táto šanca prišla. Ale až tak tieto veci neprežívam. Bolo tam viac tímov. Riešil som tie možnosti s rodinou, agentom, až sme nakoniec vybrali Detroit. A dúfam, že je to dobrá voľba,“ povedal Patrik Rybár pre hokejportal.net a pokračoval: "Sledovali ma aj na majstrovstvách sveta v Dánsku. Som rád, že som si neurobil hanbu. Ešte pred štartom MS som sedel s generálnym manažérom Kenom Hollandom a skautom Jirkom Fisherom. Hovorili mi len to, aby som sa snažil a pracoval na sebe najlepšie ako viem."

Patrik Rybár nerozmýšľa nad cieľmi, ktoré by chcel v zámorí dosiahnuť. "Beriem to ako novú skúsenosť, na ktorú sa veľmi teším. Bude to určite skúsenosť po stránke hokejovej, ale aj životnej," poznamenal. Do Severnej Ameriky sa chystá 26. júna na kemp nováčikov, potom do USA odletí až v septembri na hlavný kemp.

Dvadsaťštyriročný skalický rodák strávil v Česku ostatné dva roky, predtým chytal v slovenskej extralige za Piešťany. V ročníku 2017/2018 v Hradci Králové absolvoval 48 súbojov vrátane play-off. Na nedávno skončenom svetovom šampionáte v Dánsku zasiahol do zápasov proti výberom Rakúska, Švédska a Bieloruska. Mal úspešnosť zásahov 90,62 percenta a priemer 2,49 inkasovaného gólu na jeden zápas.

"Patrik chce uspieť v najlepšej lige sveta a teraz na to bude mať skvelú príležitosť. V posledných týždňoch a mesiacoch sa oňho zaujímalo viac tímov z NHL. Napokon sa podarilo vyjednať najlepšie podmienky práve s Red Wings," povedal podľa idnes.cz brankárov agent Marek Vorel. Oficiálny web Red Wings pripomenul aj jeho účasť na februárových ZOH 2018, do diania však Patrik Rybár nezasiahol.


Tagy: Detroit Red Wings Patrik Rybár

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA