Cibulková sa prebojovala do štvrťfinále: So súperkou z Maďarska spravila rýchly proces

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: Instagram domicibulkova

ŠTRASBURG - Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila na turnaji WTA International "Internationaux de Strasbourg" vo francúzskom Štrasburgu (dotácia 250 000 USD, antuka vonku) do štvrťfinále.

Piata nasadená hráčka si v utorkovom stretnutí 2. kola dvojhry poradila s Maďarkou Rékou-Luca Janiovou (535. v rebríčku WTA) v premiérovej vzájomnej konfrontácii za 77 minút 6:1, 6:4. Dvadsaťdeväťročná Cibulková (36.) bude o účasť v semifinále bojovať s víťazkou súboja Daria Gavrilovová (Aus.-2) -- Samantha Stosurová (Aus.).

Po bleskovom vývoji prvého setu, v ktorom Slovenka unikla na 5:0, sa zdalo, že duel bude mať jednoznačný priebeh. Janiová však v druhom dejstve z 1:3 vyrovnala na 3:3, odvrátením jedného mečbalu znížila na 4:5, ale v desiatom geme pri druhej možnosti Cibulkovej na ukončenie zápasu už neodolala.