Reprezentáciu uvidí v Košiciach veľmi rád: Po rokoch sa opäť udeje niečo veľké

Tomáš Jurčo sa teší zo svojho gólu Tomáš Jurčo sa teší zo svojho gólu Zdroj: TASR - Martin Baumann

KOŠICE - Slovenskí hokejoví reprezentanti odohrajú zápasy v základnej skupine na domácich majstrovstvách sveta 2019 v košickej Steel Arene. Táto informácia polarizovala slovenskú verejnosť. Útočník Chicaga Blackhawks Tomáš Jurčo, ktorý sa narodil v metropole východného Slovenska, v tom má jasno a vopred prezentoval svoju túžbu znovu reprezentovať vlasť.

"Som z toho nadšený a myslím si, že rovnaké pocity prežívajú aj ľudia na východe. Rodina aj známi by boli určite radi, ak by sa mi podarilo prísť o rok na šampionát. Ak to bude možné, veľmi rád prídem reprezentovať," uviedol 25-ročný krídelník pre Korzár Košice.

Jeden z najlepších slovenských hráčov na nedávno skončených MS 2018 v Dánsku verí, že zaradiť Slovensko do "košickej" skupiny je správne rozhodnutie, jeho rodáci podľa neho utvoria vynikajúcu atmosféru. "Bude to určite šalené, ako sa hovorí na východe. Celé Slovensko miluje hokej, ale som presvedčený, že najmä ľudia na východe si budú veľmi vážiť, že sa tam opäť po rokoch udeje niečo veľké," dodal Jurčo.

Slovenská hokejová reprezentácia sa na 83. majstrovstvách sveta predstaví v domácom prostredí v základnej A-skupine v Košiciach. Jej súpermi budú tímy Kanady, USA, Fínska, Nemecka, Dánska, Francúzska a Veľkej Británie. V bratislavskej B-skupine si zahrajú Švédi, Rusi, Česi, Švajčiari, Nóri, Lotyši, Rakúšania a Taliani. MS na Slovensku sa uskutočnia od 10. do 26. mája 2019.

Viac o téme: Tomáš Jurčo Slovensko MS v hokeji 2019
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články