VIDEO najférovejšieho gesta všetkých čias: Namiesto očakávaného vyrovnania šokoval všetkých!

Jan Končal z FC Chotíkov 1932 sa v Česku stal hrdinom
Jan Končal z FC Chotíkov 1932 sa v Česku stal hrdinom

BRATISLAVA - Derby duel nižšej českej futbalovej súťaže medzi domácim celkom TJ Sokol Lhota a hosťujúcim FC Chotíkov 1932 priniesol okrem iného krásny fair-play moment, ktorý sa len tak nevidí. V hlavnej úlohe bol útočník hostí Ján Končal, ktorý sa stal absolútnym hrdinom zápasu a po víkende je z neho najväčší frajer v celom Česku!

Malé derby pomaly ale isto naberalo na grádach, rohový kop domácich skončil na žrdi bránky súpera a potom to prišlo. Po dlhom odkope sa za loptou vydal Končal, ktorý po nešťastnej zrážke domáceho brankára Lukáša Böhma a stopéra Jána Šroubeka v 57. minúte mohol za nepriaznivého stavu 1:2 vyrovnať skóre stretnutia. Český hrdina však ukázal, že futbal nie je len o strieľaní gólov, ale aj o rešpekte k súperovi. 

Namiesto toho, aby Končal loptu poslal do opustenej bránky súpera, na malom vápne zastal a nečakane loptu poslal za autovú čiaru. Všimol si totiž, že dvojica domácich futbalistov zostala po zrážke hlavami bezvládne ležať na trávniku. "Páni, tak to je frajer," zaznelo nadšene z tribún. Kým brankár sa z otrasenia spamätal a stretnutie dochytal, Šroubek musel byť sanitkou odvezený do nemocnice. Duel napokon po remíze 2:2 skončil penaltovým triumfom domácich.

"Prišlo mi v tú chvíľu strašne divné dať gól, to bola pre mňa tá najhoršia varianta," uviedol neskôr český futbalový hrdina v rozhovore pre TV Nova. "Tak som jednoducho zakopol loptu a šiel sa pozrieť čo sa stalo," dodal Končal. Kanonier s vrodeným inštinktom strelca, ktorý strelil aj úvodný gól hostí v zápase, musel v sebe potlačiť zakončovateľské schopnosti a jednoznačne uňho zvíťazil rešpekt k súperovi. 

"Ja som predtým dúfal, že tá lopta prepadne. Bežali proti sebe obranca a brankár a vyzeralo to, že sa zrazia. Potom som sa ale otočil a videl som ako ležia obaja na zemi a že to nevyzerá dobre," pokračoval a tušenie niečo zlého mu jednoducho zabránilo skórovať: "Počul som strašnú ranu." 

Za zakopnutie lopty do autu mu ďakovali tak protihráči ako aj samotný rozhodca a tiež známi a priatelia: "Aj kamaráti písali: klobúk dole, že som frajer." Osud protihráčov mu nebol ľahostajný a hneď na ďalší deň sa spojil s otraseným obrancom Šroubekom: "Písal som si s ním a hovoril, že má otras mozgu. Gólman dopadol lepšie, išiel na šitie, má dva stehy."

Český hrdina bude za veľkolepé fair-play gesto určite ašpirovať na tradičné ceny fair-play, ktoré každoročne udeľuje Český olympijský výbor. Pre skromného futbalistu to ale nie je podstatné, je rád, že si naplno môže užívať potešenie z hry a dobrých ľudí okolo seba: "Pred sezónou ma kamarát pritiahol sem do Chotíkova a tu som pochopil, aká dôležitá je partia ľudí. Som rád, že tu môžem hrať," uzavrel veľký futbalový frajer. 


Tagy: FC Chotíkov 1932 Jan Končal TJ Sokol Lhota

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
športky
Foto:
TVCOM.cz/repro; Video: TJ Sokol Lhota

DISKUSIA