FOTO Iniesta si to napokon do Číny nenamieril: S mojím priateľom na ceste do nového domova

Iniesta
Iniesta

BARCELONA - Španielsky záložník Andrés Iniesta nakoniec po odchode z Barcelony nezamieri do Číny, ale do Japonska. Tridsaťštyriročný futbalista sa dohodol s Vissel Kobe, ktorý by mal majstra sveta i Európy oficiálne predstaviť vo štvrtok.

Iniesta sa s Barcelonou rozlúčil v nedeľu v poslednom ligovom kole víťazstvom 1:0 nad San Sebastianom, po ktorom s tímom oslávil deviaty majstrovský titul. Španielsky reprezentant v katalánskom celku strávil celú kariéru a tiež s ním štyrikrát vyhral Ligu majstrov.

Odchod do Japonska potvrdil dnes večer na sociálnych sieťach. K fotografii so šéfom klubu napísal: "S mojím priateľom na ceste do nového domova."

V Kóbe, ktoré vlastní výkonný riaditeľ hlavného sponzora Barcelony spoločnosti Rakuten, sa stretne s bývalým nemeckým reprezentantom a tiež majstrom sveta útočníkom Lukasom Podolským. Vo Vissel v minulosti pôsobili aj českí tréneri Ivan Hašek s Pavlom Rehákom a tiež stredopoliar Pavel Horváth.

Podľa informácií médií mal Iniesta pôvodne zamieriť do čínskeho klubu Čchung-čching Tang-taj Li-fan. Po podpise zmluvy v Japonsku sa majster Európy z rokov 2008 a 2012 a svetový šampión z roku 2010 pripojí k španielskej reprezentácii v príprave pred štartom majstrovstiev sveta v Rusku.


Tagy: FC Barcelona Andrés Iniesta Vissel Kobe

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Manu Fernandez

DISKUSIA