Klub zasiahol veľmi bolestivý odchod: 28-ročný volejbalový reprezentant ukončil kariéru

Štefan Chrtiansky ml.
Štefan Chrtiansky ml.

INNSBRUCK - Dlhoročný slovenský volejbalový reprezentant Štefan Chrtiansky mladší vo veku 28 rokov ukončil svoju kariéru. Jeho dosiaľ posledný zamestnávateľ v odvetví, účastník nemeckej Bundesligy 2017/2018 Hypo Tirol AlpenVolleys Haching, o tom v stredu informoval prostredníctvom svojej facebookovej prezentácie.

"Jeden z posezónnych odchodov je veľmi bolestivý. Štefan Chrtiansky mladší sa rozhodol ukončiť svoju profesionálnu kariéru, ktorú odštartoval práve v drese Hypo Tirol. Ďakujeme za dlhoročné spojenie a do budúcnosti želáme všetko najlepšie!" uviedol klub na sociálnej sieti. V tomto ročníku jeho spoluhráčmi boli aj krajania Peter Mlynarčík a Daniel Končal, mužstvo vedú ako tréneri Štefan Chrtiansky starší s asistentom Miroslavom Palgutom.

Dvadsaťosemročný 207 cm vysoký smečiar v drese slovenskej reprezentácie odohral 123 zápasov. Syn niekdajšieho výborného volejbalistu Štefana Chrtianskeho staršieho sa narodil v Detve, no mladosť strávil v Innsbrucku, v ktorom ako tréner pôsobil jeho otec. Za miestny Hypo Tirol hral do roku 2012, následne na jednu sezónu zamieril do talianskeho elitného klubu Trentino Diatec, v drese ktorého triumfoval v lige aj národnom pohári a tiež na MS klubov. V ročníku 2013/2014 pôsobil vo francúzskom Nantes Rezé a následne sa vrátil do Innsbrucku. V roku 2014 jeho kariéru pribrzdilo vážne zranenie kolena, po dvoch operáciách sa vrátil nazad do vrcholového diania. Na konte má zlato z Európskej ligy 2011, Slovensko trikrát reprezentoval na ME (2013, 2015, 2017).


Tagy: Štefan Chrtiansky Hypo Tirol AlpenVolleys Haching

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA