Hudáčka chcelo v Česku viacero mužstiev: Bakoša varoval, že si chce ísť pre titul

Hokejista Libor Hudáček
Hokejista Libor Hudáček

LIBEREC - Slovenský hokejista Libor Hudáček po troch rokoch opustil Švédsko a zamieril bližšie k vlasti, v sezóne 2018/2019 si bude obliekať dres českého tímu Bílí Tygři Liberec. Priznal, že ponúk mal viacero, pre klub na severe Čiech rozhodla progresívna práca mladého trénera Filipa Pešána a atraktívny herný štýl. Hudáček takisto verí, že s Libercom môže pomýšľať na extraligový titul.

"Mal som viacero ponúk, napokon som si vyberal medzi Libercom a Brnom. Doma sme si potom so ženou vraveli, že Kometa to nemôže vyhrať tretíkrát po sebe," povedal pre idnes.cz 27-ročný útočník. "Dúfam, že som si vybral správne a Brnu v tejto sezóne titul zoberieme," dodal rodák zo Spiša.

V českej najvyššej súťaži bude hrať premiérovo. V Liberci od neho očakávajú, že nahradí produktívneho krajana Martina Bakoša, ktorý odišiel práve do Brna. "Nahradiť Martina bude veľmi náročné, pretože tu zanechal dobrú stopu. Mojim cieľom je prekonať ho a získať titul, rovnako ako on," uviedol Hudáček a vyhlásil, že kamaráta varoval, aké má s Libercom ambície. "Ja som mu to s tým titulom hovoril. Ale on je tvrdohlavý. Chcel ísť do Brna, a tak tam išiel," vyhlásil dobre naladený Hudáček.


Tagy: Libor Hudáček Martin Bakoš HC Bílí Tygři Liberec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA