Kvitová sa možno konečne dočká spravodlivosti: Podozrivý z hanebného útoku je vo väzbe

Petra Kvitová
Petra Kvitová

BRNO - Okresný súd v Prostějove zobral do väzby podozrivého z predvlaňajšieho útoku na českú tenistku Petru Kvitovú. Muža, ktorého identitu nezverejnili, podľa denníku Blesk zatkli v utorok ráno. Wimbledonskú šampiónku 2011 a 2014 napadol ešte 20. decembra 2016 v jej byte v Prostějove.

Dorezal jej dominantnú ľavú ruku, keď kládla odpor. Indispozícia si vyžiadala takmer štvorhodinovú operáciu v Ústave chirurgie ruky a plastickej chirurgie vo Vysokom nad Jizerou. Do súťažného diania sa vrátila po päťmesačnej rekonvalescencii, ale s drobnými následkami bojuje dodnes. Hrozí mu trest od 5 do 12 rokov odňatia slobody.

Na kauzu je uvalené informačné embargo, web iDnes.cz zverejnil iba stanovisko českej polície pre ČT: "V tejto chvíli môžeme iba potvrdiť, že celý prípad pred niekoľkými mesiacmi otvoril útvar policajného prezídia. Vzhľadom k prebiehajúcemu vyšetrovaniu nemôžeme uvoľniť žiadne informácie, keďže by mohli ohroziť celé trestné konanie."

Na najnovší sled udalostí pozitívne reagovala aj Kvitová. "Je to pre mňa samozrejme dobrá správa, ale celé sa to pre mňa skončí, až keď bude vinník právoplatne odsúdený," odkázala z Paríža pre české médiá Kvitová, ktorá sa na nadchádzajúcom Roland Garros predstaví v nedeľu v 1. kole, ako ôsma nasadená, proti Paraguajčanke Verónice Cepedeovej-Roygovej.


Tagy: Petra Kvitová útok

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA